Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Sennaroğlu: “Görüşmelerimiz devam edecek”

Sennaroğlu: “Görüşmelerimiz devam edecek”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu’nun Danışma Kurulu toplantısı sonrası yazılı açıklama yaptı.

“GÖRÜŞLER BELİRTİLDİ”

Cumhuriyet Meclisi’ndeki parti başkanlarıyla bir toplantı gerçekleştirildiğini kaydeden Sennaroğlu, her parti başkanının ve temsilcilerin görüş belirttiğini kaydetti. Ortak bir karar üretilemediğinin altını çizen Sennaroğlu, “Görüşmelerimiz devam edecektir” dedi.

İşte Sennaroğlu’nun açıklaması:

“Bu sabah Danışma Kurulu toplantımızı gerçekleştirdik. Bu toplantıya, konunun tüm Milletvekillerini ilgilendirmesi nedeniyle İçtüzüğün 20. maddesinin (8). fıkrası uyarınca grubu bulunmayan Parti Başkanlarını da toplantıya davet ettik. Danışma Kurulumuzun ana maddesi Genel Kurulun gündemindeki Tasarıların değerlendirilmesiydi. Bildiğiniz gibi, içtüzüğümüzün 91. maddesinde, Hükümetin çekilmesi halinde görüşülmesi istenen tasarı ve önerilerin tüm Bakanlar Kurulu üyeleri imzasıyla görüşülebileceği belirtilmektedir.

Bu çerçevede; tüm Bakanlar Kurulu üyelerinin imzasıyla; Genel Tarım Sigortası Fonu 2021 Mali Yılı Bütçesi, Toprak Ürünleri Kurumu 2021 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı, BRTK 2021 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı, Yabancılar ve Muhaceret (değişiklik) Yasa Tasarısı ve Kan ve Kan Bileşenleri Yasa Tasarısının Genel Kurulda görüşülmesinin uygunluğu tarafımıza bildirilmiştir. Konuyla ilgili toplantıda yer alan parti başkanları ve temsilcileri görüşlerini belirtmişlerdir. Temel bir uzlaşı ile yasaların görüşülmesi nezdinde Meclis’in açılmasına olanak sağlayacak ortak karar maalesef üretilememiştir. Konuyla ilgili görüşmelerimiz devam edecektir.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ