Şenkul: Su hayattır, israf etmeyelim ve her zaman idareli kullanalım

Şenkul: Su hayattır, israf etmeyelim ve her zaman idareli kullanalım

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Geçitköy’deki arızanın giderildiğini ifade ederek, “Su hayattır, israf etmeyelim ve her zaman idareli kullanalım” dedi.

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Geçitköy’deki arızanın giderildiğini ve bu sabah itibarıyla ülke genelini besleyen ana şebekeye su verilmeye başlandığını bildirdi. Şenkul, arızanın giderilmesi sonrası suyun bu sabah itibarıyla ana şebekeye verilmeye başlandığını ve öğleden sonra kentin tamamına su verilmeye başlanacağını duyurdu.

Şenkul, 3 günlük kesinti sebebiyle ev depolarının neredeyse boşaldığını belirterek, şebeke sisteminin çalışma prensibi nedeniyle kentin alt bölümlerinin ve merkezi bölgelerin daha erken su alırken, köyler ve üst bölgelerin su alımının daha geç olabileceğini ifade etti. Şenkul, tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Açıklamasında, arızanın giderilmesi için yaklaşık 3 gün boyunca aralıksız mesai harcayan Su Dairesi personeline ve ilgili firma çalışanlarına teşekkür eden Başkan Şenkul, “Su hayattır, israf etmeyelim ve her zaman idareli kullanalım” diyerek su tasarrufuna dikkat çekti.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ