Sendikal Platform’dan hükümete tepki

Sendikal Platform’dan hükümete tepki
  • KKTC
  • 15 Haziran 2020 15:05

Sendikal Platform, özel bir uçakla gelen kişilerin karantinasız ülkeye girmesi olayını, “skandal” olarak değerlendirdi.

Sendikal Platform adına açıklama yapan KTAMS Başkanı Güven Bengihan, Covid-19 salgını sürecinde hastalığın yayılmaması için halkın göstermiş olduğu sağduyu sonucu sağlıkla ilgili büyük kayıp yaşanmamasının sevindirici olduğunu belirtirken “bu süreçte UBP-HP hükümetinin almış olduğu kararlar ve bu kararların uygulanmasında ortaya koyduğu tutarsızlıklar, pes dedirtecek nitelikte” dedi.

Bengihan, açıklamada, 1 Temmuz tarihine kadar ülkeye yurt dışından karantinasız giriş olmayacağı yönünde Bakanlar Kurulu kararı alınmış olmasına rağmen, geçtiğimiz Cuma günü Antalya’dan Ercan Havaalanına özel bir uçakla gelen 9 kişinin adeta “elini kolunu sallayarak” ülkeye girmesini “hiçbir şekilde izah edilemeyecek skandal niteliğinde bir olay” olarak değerlendirdi.

Bengihan, açıklamada, “UBP-HP Hükümeti ‘sağlık’ gerekçesiyle Güney Kıbrıs’ta çalışan ve üç aydan beridir işsiz kalan kendi yurttaşlarına işlerine gidebilmeleri için ‘14 günlük karantina veya gidip de gelmeme’ seçeneği dışında hiçbir seçenek sunmazken diğer yandan “yatırımcı” adı altında kimi kişilerin elini kolunu sallayarak ülkemize girmesinin hiçbir haklı izahı olamaz.” ifadelerine yer verdi.

Bengihan, geçmiş üç aylık süreçte ikinci dalga olasılığına karşı sağlık altyapısını güçlendirme adına elle tutulur hiçbir icraat ortaya koymayan ve özellikle pandemi hastanesi yapılmasıyla ilgili somut hiçbir adım atmayan UBP-HP hükümetine halkın güveninin kalmadığını iddia etti.

Güven Bengihan, “Halkın sağlığını hiçe sayan ve hükümetin kendi aldığı kararlara da aykırı olan son olay bardağı taşırdı. Derhal istifa edip gitmeleri halk için yapacakları en doğru şey olacaktır.” ifadelerine de yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ