Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Saner: “Yeni ekonomik paket açıklanacak”

Saner: “Yeni ekonomik paket açıklanacak”

Başbakan Ersan Saner, Haber Kıbrıs Web TV’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakan Saner, kapanmanın yarattığı ekonomik sıkıntıların çözümü noktasında Pazartesi ya da Salı günü bir paket açıklanacağını söyledi.

Sağlıkla birlikte ekonomik aktivitelerin paralel götürülmesi gerektiğini savunan Saner, Cuma günü tüm bakanlar ile birlikte çalışma toplantısı gerçekleştirdiklerini hatırlatarak ekonomiye yapılacak olan katkıları görüştüklerini söyledi.

Bakanlık bürokratlarının yapılan çalışmayı tamamlama aşamasına getirdiğinin altını çizen Saner, yarın ya da Salı günü ekonomik paketi açıklayacaklarını belirtti.

“MEVCUT KARARLAR BÜROKRATLARLA BİRLİKTE ALINDI”

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin yetkileri çerçevesinde ülkedeki bulaş anında nasıl düzenlemeler yapılması hususunda istişare içerisinde olduklarına dikkat çeken Saner, mevcut kararların, bürokratlarla birlikte alındığını belirtti.

“HÜKÜMETİMİZİN ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

En önemli olgulardan birinin sağlık olduğunun da altını çizen Başbakan Saner, sağlığın yanı sıra ekonomiyi de ayakta tutmak zorunda olduklarını belirterek, “Kimse merak etmesin, hükümetimizin çalışmaları devam ediyor. Yarın veya diğer gün, tamamlanan çalışmaları halkımız ile şeffaf bir şekilde paylaşacağım” dedi.

“BAKANLAR KURULU, 7 SÖZLEŞMELİ DOKTOR İÇİN YARIN KARAR ÜRETMİŞ OLACAK”

Başbakan Ersan Saner, Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi üyeleri ve Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (TIP-İŞ) temsilcileriyle dün gerçekleştirdiği toplantıya da değinerek, çok kapsamlı bir toplantı olduğunu ve yarın itibariyle Bakanlar Kurulu’nun 7 sözleşmeli doktor hakkında gerekli kararları üretmiş olacağını dile getirdi.

“SADECE BİLGİ PAYLAŞACAĞIZ”

Muhalefet partilerle Salı günü bir toplantı gerçekleştireceklerini de belirten Başbakan Saner, toplantının içeriğini paylaşarak, sadece siyasi partilerin istedikleri verilerin ve bilgilerin verileceğini aktardı.

“TEST SAYISI 3 BİNDEN FAZLA OLACAK”

Artan Koronavirüs vakaları nedeniyle, test sayılarında da bir artış olacağını açıklayan Ersan Saner, test sayısının 3 binden aşağı düşmeyeceğini, bu sayının üzerinde olacağını kaydetti.

“BİZİM TEK KURTULUŞUMUZ AŞI”

Başbakan Ersan Saner, “bizim tek kurtuluşumuz vardır o da ‘aşı” ifadelerini kullanarak, aşılama kampanyasının devam edeceğini ve Türkiye’den tekrar bir aşı geleceğini belirtti.

Şu anda tarih veremeyeceğini aktaran Saner, önümüzdeki günlerde geleceğini yineledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ