Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Saner: “Ülke seçim moduna girdi”

Saner: “Ülke seçim moduna girdi”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ersan Saner’i, hükümetin istifasını kabul ettiğini bildirmek üzere kabul etti.

Kabul sonrası basına açıklamalarda bulunan Başbakan Saner, Cumhurbaşkanı Tatar’ın, hükümetin istifasına ilişkin mektubu kabul ettiğini belirten yazıyı kendisine tebliğ ettiğini belirterek, “İlerleyen süreçte meclis çalışmalarında hükümet olarak göndereceğimiz yasa tasarılarının görüşüleceği bir döneme gireceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanının, yeni hükümet kurulana kadar mevcut hükümetin devam edeceğini kendisine bildirdiğini ifade eden Saner, “Meclis’in gündeminde bulunan yasalar artık görüşülmeyecek. Başbakanlık’tan gönderilen yasa tasarıları öncelikli olarak gündeme alınıp görüşülecek” ifadelerini kullandı.

Hükümet olarak, halka hizmet anlamında Meclis’in girdiği yeni çalışma sistemi kapsamında başta tarımla uğraşan vatandaşların kuraklıkla ilgili ödemelerine öncelik vereceklerini belirten Saner, benzer konulardaki yasa tasarılarını gün içerisinde Meclis’e göndereceğini ifade etti.

Pandeminin en ciddi şekilde hissedildiği süreçte çok ciddi projelere imza attıklarını söyleyen Saner, “Altyapıdan hastane ve karayollarına, okullara, tarım sulama sistemlerine, Türkiye’den gelen suyun Mesarya’ya ulaşmasına kadar pek çok icraata imza atmış durumdayız” dedi.

Erken zamanda yapılacak bir seçimde UBP olarak hazır olduklarını söyleyen Saner, “Aralık sonu da dahil olmak üzere seçim tarihini belirlemek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Muhalefete yüklenen Saner, “4 yıl önce defter dağıtamayan muhalefete 10 yeni okul, bir tane de Metehan bölgesine, kaynağı tamamen KKTC tarafından karşılanacak meslek lisesi ile cevap veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ