Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

‘Salgın Destek Ödemeleri’ başladı

‘Salgın Destek Ödemeleri’ başladı

Başbakan Ersan Saner, sosyal yardım alan 4 bin 543 kişiye salgın destek ödemelerine başlandığını duyurdu. Başbakan Saner, tüm dünyada yaşanan pandemi nedeniyle ekonomik olarak sıkıntıya düşen kesimlere ve vatandaşlara imkanlar nisbetinde hükümet olarak el uzatmaya devam etttiklerini söyledi.

Saner, yaptığı açıklamada, “Bu kapsamda sosyal yardım alan ihtiyaçlı durumdaki vatandaşımıza “Salgın Destek Yardımı” yapılmasına bugün itibarıyla başlanmıştır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri arasında imzalanan 2021 Yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Protokolü çerçevesinde ve Kırsal Kalkınma ve Sosyal Hizmet projesi kapsamında 4.543 vatandaşımıza kişi başı 1100 TL olmak üzere yaklaşık toplam 5 milyon TL salgın yardımı yapılacaktır. Bugün itibarıyle ödemelere başlanmış ve kişilerin banka hesaplarına destek yardımları yatırılmaya başlanmıştır. Toplam 4bin 543 kişinin yararlanacağı muhtaç yoksullar,koruyucu aileler, malül gaziler, malüller ve şehit ailelerinden oluşan salgın destek yardımı ödemeleri 12 Temmuz’a kadar tamamlanacak” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ