Reklam
Reklam

Sahte Pakistan pasaportuyla ülkeye giriş yapan zanlı ve girişi organize eden zanlı cezaevine gönderildi

Sahte Pakistan pasaportuyla ülkeye giriş yapan zanlı ve girişi organize eden zanlı cezaevine gönderildi
  • KKTC
  • 13 Eylül 2023 – 16:11 16:11

Sahte Pakistan pasaportuyla ülkeye giriş yaparken yakalanan Rizwan Ashraf ile sahte pasaportla girişi organize eden Zahid Mehmood Butt hakkındaki dava karara bağlandı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanıklardan Rizwan Ashraf 8 ay, Zahid Mehmood Butt ise 3 yıl hapse mahkum edildi. Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın ve Yargıç Murat Soytaç’ın oluşturduğu heyetin verdiği kararı Yargıç Soytaç okudu.
Soytaç, 19 Mayıs 2023 tarihinde saat 13.30 raddelerinde KKTC’ ye gelen Rizwan Ashraf’ın Pakistan’da sahtelemiş olduğu Zeeshan Khan adına hazırlanan Pakistan Pasaportunu muhaceret memuruna verip, sahte resmi evrakı tedavüle sürüp, sahte davranışla kayıt temin etmeye teşebbüs ettiğini ve suçüstü tutuklandığını aktardı.

Yargıç Soytaç, Ercan Havalimanında Rizwan Ashraf’ı beklediği tespit edilen Zahid Mehmood Butt’un da tutuklandığını belirtti.
Sanık Ashraf’ın pasaportu Pakistan’da sahtelediğini ve ülkesinden Avrupa’ya gitmek için buraya geldiği beyanında bulunduğunu kaydeden Soytaç, Butt’un ise Pakistan’dayken, kendisine telefon edildiğini, Ashraf’ı karşılamasını ve Lefkoşa da bir eve götürmesi gerektiğini söylediklerini ve bu nedenle almak için havalimanına geldiğini söylediğini aktardı.

Yargıç Soytaç, huzurlarındaki davayla ilgili tüm olguları değerlendirdiklerini, Rizwan Ashraf 8 ay, insan kaçakçılığı suçu işleyen Zahid Mehmood Butt’u ise 3 yıl hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

 

Sosyal Medyada Paylaş
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ