Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Sahte Öz İzin Başvuru Formu ile 1500 Euro dolandırdı!

Sahte Öz İzin Başvuru Formu ile 1500 Euro dolandırdı!

Sahte Resmi Evrak Düzenleme ve Sahtekarlıkla Para Temini suçlarından tutuklanan zanlı Kamran Arshad mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Vasvi Özbey, olguları aktardı. Polis, huzurda bulunan Zanlı Kamran Arshad’ın Sahte Resmi Evrak Düzenleme ve Sahtekarlıkla Para Temini suçlarından methaldar olduğunu belirtti. Polis, 30.11.2022 tarihinde Gönyeli’de, sakin zanlı Kamran Arshad’ın(E- 30) yurt dışında bulunan arkadaşını K.K.T.C’ye getirmek amacıyla ön izin alacağı vaadiyle Gönyeli’de sakin Muhammad Farhan Asıf’tan (E-26) 1500 Euro nakit parayı sahtekarlıkla temin edip 06.12.2022 tarihinde de sahte olan Ön İzin Başvuru Formunu dolandırma niyeti ile düzenleyerek Muhammad Farhan ASIF’a Whatsapp uygulaması üzerinden gönderdiğini belirtti. Polis, zanlının
13.01.2023 tarihinde zanlının Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını söyledi. Polis, mesele ile ilgili olarak zanlının tasarrufunda ve meseleye konu evrağın fotoğrafını göndermiş olduğu cep telefonu Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen emir ile emare olarak alındığını ve PGM Data Şubesi’nin inceleyeceğini anlattı. Polis, soruşturmanın yeni başladığını, mesele ile ilgili olarak alınması gereken ifadeler olduğunu belirtip, bu aşamada tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ