Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Sahte Euro ile bankaya ödeme yaptılar!

Sahte Euro ile bankaya ödeme yaptılar!

Lefkoşa’da meydana gelen sahte para meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Salihu Ismaıl, Ahmad Abubakar Sadıq ve Abdulaziz Iliyasu Garba mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Doğukan Can, olguları aktardı. Polis, Zanlılar Salihu Ismaıl, Ahmad Abubakar Sadıq ve Abdulaziz Iliyasu Garba “Sahte banknot tasarrufu, Sahte banknotu tedavüle sürme” suçlarından methalder olduğunu belirtti. Polis, 04.10.2021 tarihinde 14.30 raddelerinde Lefkoşa’da Türkiye İş Bankası Şubesinde Lefkoşa’da sakin Salihu Ismaıl ve Ahmad Abubakar Sadıq’ın tasarruflarında bulundurdukları toplamda 2500 Euro olan sahte olduğuna inanılan 500 Euroluk banknotları vezne görevlisine 2004 2 verip tedavüle sürdüklerini belirtti. Polis, ayni gün Ahmad Abubakar Sadıq’e ait Gönyeli’deki ikametgâhında Mahkeme Emri ile bir arama yapılmış ve yapılan bu arama esnasında ayni adreste sakin Abdulaziz Iliyasu Garba’nın tasarrufunda 1500 Euro nakit para bulunduğunu anlattı. Polis, söz konusu sahte olduğuna inanılan paraların emare olarak zapt edildiğini belirtip, üç zanlının derdest emri gereği tutuklandığını söyledi. Polis, mesele ile ilgili tahkikatın yeni başladığını, alınması gereken ifadeler, yapılması gereken incelemeler olduğunu belirterek, zanlıların serbest kalmaları halinde tahkikata olumsuz yönde etki edebileceklerinden, bu olgular ışığında tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ