Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Sağlık ocaklarında aşılama yaşı 18’e indi”

“Sağlık ocaklarında aşılama yaşı 18’e indi”

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, Ada TV’de, Koronavirüs sürecini değerlendirdi.

Koronavirüs aşılarının Güney Kıbrıs’tan gelmediğini, Avrupa Birliği (AB) tarafından gönderildiğini dile getiren Üstel, “Bizim muhatabımız AB’dir, Güney Kıbrıs değil. AB’den de gelen aşıların oranı da bellidir” ifadelerini kullandı.

150 BİN DOZ AŞI DAHA GELECEK

Üstel, “Anavatan Türkiye’ye teşekkür ederiz. Her gittiğimizde bizi geri çevirmediler, biz bir istedik, anavatanımız iki verdi… Bizim anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’dir… Başka bir muhatabımız yoktur bizim…” dedi.

Türkiye’den yaklaşık 350 bin doz aşı geldiğine dikkat çeken Üstel, 150 bin doz aşının daha geleceğini belirtti ve şunları söyledi:

“TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’a TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yürek dolusu sevgiler ve selamlar…”

“GÜNEY, KIRMIZI KATEGORİSİNE GİRDİĞİ ANDA KAPILARI KAPATMA GÜNDEME GELEBİLİR”

Güney Kıbrıs’ta artan vakalara işaret eden Ünal Üstel, “Güney, bir anda kapıları kontrolsüz bir şekilde açtığı için vaka sayıları yükseldi… Şu anda turuncu kategorisine girdi… Kırmızı kategorisine geçtiği anda kapıları kapatma gündeme gelebilir” diye konuştu.

GÜNDE 5 BİN DOZ AŞI YAPILIYOR…

Aşı merkezlerinde 5 bin civarında aşı yapıldığını da belirten Üstel, “Yüzde 70 hedefini koyduk… Bu süratle ben inanıyorum ki çoğu yerlerimizi açmış olacağız…” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK OCAKLARINDA AŞILAMA YAŞI 18’E İNDİ

Üstel, ülke genelinde 209 bin 21 doz aşı yapıldığının altını çizerek, sağlık ocaklarında aşılama yaşının 18 yaşa indiğini dile getirdi.

“SÜRATLİ BİR ŞEKİLDE AŞILAMAYI TAMAMLAMAMIZ LAZIM”

Ülke genelinde ise 30’lu yaşlara inildiğinin altını çizen Sağlık Bakanı Üstel, “Süratli bir şekilde aşılamayı tamamlamamız lazım. Çünkü üçüncü dozlar geliyor kendimizi hazırlamalıyız…” şeklinde konuştu.

“VARYANTLARIN TESTLERİNİ BİZİM DE YAPMAMIZ GEREKİYOR”

Eğitim ve turizm sektörünün aşılanmasının tamamlandığını aktaran Ünal Üstel, yeni ortaya çıkan varyantların tespit edilebilmesi için testlerin ülkede de yapılması gerektiğini vurguladı.

“TC SAĞLIK BAKANI KOCA İLE İLETİŞİM HALİNDEYİZ…”

Sağlık Bakanı Üstel, Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm uygulamalarının aynısının KKTC’de de yapıldığını belirterek, TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile sürekli olarak iletişim halinde olduklarını kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ