Sağlık Bakanlığı test izni verdi

Sağlık Bakanlığı test izni verdi

Sağlık Bakanlığı, Elisa testlere ilişkin doktor talebi olması kaydıyla, tüm yetkili laboratuvarlarda bu testlerin yapılması için izin verildiğini açıkladı.

Covid-19 virüsünü taşıyan ancak herhangi bir belirti göstermeyen koroanvirüs vakalarının tespiti için kullanılan ‘ELISA’ isimli testlerle ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanlığı, söz konusu testlere ilişkin doktor talebi olması kaydıyla, tüm yetkili laboratuvarlarda bu testlerin yapılması için izin verildiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ‘ELISA’ test kitlerini ithal edecek medikal şirket ve ecza depolarının, her testten 100 adet Sağlık Bakanlığı’na deneme amaçlı olarak ‘ücretsiz’ verilmesinin uygun görüldüğü ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle;

“Covid 19 Eliza yöntemi ile ImG ve IgG bakılması için doktor talebi olması kaydıyla tüm yetkili laboratuvarlarda bu testlerin yapılması için izin verilmiştir. Test kitlerini ithal edecek medikal şirketleri ve ecza depoları tarafından her testten 100 adet Sağlık Bakanlığı’na ücretsiz deneme amaçlı verilmesi ve yapılacak test sonuçlarına göre ithalatına izin verilmesi uygun görülmüştür.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ