Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Rusya ve Suriye’den Akdeniz’de ortak tatbikat

Rusya ve Suriye’den  Akdeniz’de ortak tatbikat

Rusya donanma filosuna ait savaş uçakları ve gemileri ile Suriye’nin füze botları ve mayın tarama gemilerinin katıldığı ortak tatbikat Akdeniz’in doğusunda başladı.

Tatbikatı yöneten Tuğamiral Aleksandr Yuldaşev, çalışmalar sırasında farklı taktiksel aşamalardan geçileceğini söyledi. Yuldaşev’e göre, Rusya ve Suriye’nin gemilerinden taktik gruplar, otak topçu atışları ve manevralar gerçekleştirecek.

Yuldaşev, “Kıyıda ise güvenlik ve savunma birlikleri insansız hava araçları, yasadışı silahlı örgütler ile mücadelenin yanı sıra Tartus limanındaki mevzilerde silah kullanımının yarattığı sonuçların ortadan kaldırılması gibi çalışmalar yapacak” dedi.

Rusya’nın Tartus limanındaki üssünden yapılan açıklamaya göre ise tatbikat alanı olarak söz konusu bölge özellikle seçildi. Nitekim Rusya, Suriye kıyılarındaki gemileri ve Kalibr füzeleri ile militanların mevzilerine yapılan saldırılarla terörle mücadelede önemli katkı sunuyor. Tartus üssü de Suriye’deki güçlerin en önemli tedarik noktası.

Tatbikat terör, yasadışı silahlı örgütlerle mücadele için Rusya ile Suriye orduları arasındaki işbirliğini arttırma amacı taşıyor.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ