Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Rum Yönetimin’den İHA ve SİHA tepkisi

Rum Yönetimin’den İHA ve SİHA tepkisi

“Lefkoniko” (Geçitkale) Havaalanı’nın Türk insansız hava araçları (İHA) tarafından üs olarak kullanılmasının Rum hükümeti tarafından “istikrarı bozucu bir eylem daha” şeklinde nitelendirildiğini aktardı.

Habere göre Rum sözcü Kusios konuya ilişkin açıklamasında, “bu eylemin, halihazırda büyük istikrarsızlık yaşayan bölgede, Türkiye’nin gerçekleştirdiği istikrar bozucu eylemlerden biri daha olduğu” yorumunda bulundu.

Kusios, söz konusu eylemin, “Türkiye’nin işgal altındaki bölgelere sadece müdahale etmekle kalmayıp aslında işgal bölgelerinde ne olacağını belirlediğini kanıtlayan bir eylem olduğu” iddiasında bulundu.

Kusios, Rum hükümetinin bu konuda alınabilecek önlemler ve yapılacak girişimleri inceleyeceğine de vurguladı.

Alithia gazetesi ise “İsrail Araştırma Gemisini MEB’den Kovdular – Türk Savaş Gemisi Gemiye ‘Türk MEB’inden’ Ayrılmasını Emretti” başlıkları altında verdiği haberinde, Türk savaş gemisinin İsrail araştırma gemisini bölgeden “kovduğunu” yazdı.

Gazete, olayın Rum Sözcü tarafından ilk önce yalanlandığını ancak dün akşamki açıklamasında olayları doğrulamak zorunda kaldığını da aktardı.

Haravgi gazetesi ise haberini “İsrail Gemisi Türk Savaş Gemisiyle Karşı Karşıya-Türk Gemileri İsrail Gemisini MEB’den Kovdu” başlıkları altında okuyucusuna yansıttı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ