Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Rogers: “Son kararı Parti Meclisi verecek”

Rogers: “Son kararı Parti Meclisi verecek”

Yeni hükümet arayışları çerçevesinde Cuma akşamı gerçekleştirilen yemeğin ardından dün akşam toplanan Halkın partisi Parti Meclisi, 4’lü koalisyon hükümeti ile ilgili çalışmaları ileri götürme kararı aldı.

Toplantı sürerken basına açıklamalarda bulunan Parti Genel Başkan vekili Yenal Senin, parti meclisinin görüşmeleri devam ettirmek kendisine ve heyetine yetki verdiğini söyledi, süreci fazla uzatmak istemediklerini dile getirdi.

Parti Genel Sekreteri Jale Refik Rogers ise Parti Meclisi’nin 4’lü koalisyon zemininde bir hükümetle ilgili süreci ileriye götürme konusunda olumlu görüş verdiğini kaydetti.

BRT’de katıldığı Manşet + programında sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rogers, toplumun kutuplaştığı, ekonominin ve sağlığın zor durumda olduğu bir dönemde Halkın Partisi’nin elini taşın altına koyacağı bir hükümet modelinin UBP ile sağlanamadığını ifade etti.

Jale Refik Rogers, “Parti Meclisi’nde Tufan Erhürman önderliğindeki görüşmelerin devam etmesi yönünde karar alındı. Yapılacak görüşmelerin ardından son kararı yine Parti Meclisi verecek” dedi.
Halkın Partisi’nin Meclise girdiği günden bu yana farklı hükümet modellerinde elini taşın altına koyduğuna işaret ederek, hükümet için Halkın Partisi’nin belli koşulları olacağını söyledi.

Jale Refik Rogers, Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin ortaya koyduğu ilkelerin; HP’nin 4’lü koalisyonda da, ikili hükümet döneminde de ortaya koyduğu ilkeler olduğunu ve değerlendirileceğini aktardı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ