Rogers: “HP olarak bütçe için ni̇saba destek verebi̇leceğimi̇zi̇ söyledi̇k”

Rogers: “HP olarak bütçe için ni̇saba destek verebi̇leceğimi̇zi̇ söyledi̇k”
  • Manşet
  • 6 Kasım 2021 – 10:06 10:06

Cumhuriyet Meclisi Danışma Kurulu toplantısına katılan  HP Grup Başkan Vekili Jale Refik Rogers BRT’de 18. Saat programında değerlendirmelerde bulundu.

HP Grup Başkan Vekili Jale Refik Rogers, “şuanda istifa eden azınlık hükümeti bütçeyi Meclis’e göndermemiştir. Bütçenin ne olacağı hala bir muallaklık taşıyor. 9 Ocak tarihine kadar bütçenin tamamlanması  çok da mümkün gözükmüyor. Dolayısıyla bizlerin önerisi bugün bütçenin de geçirilebileceği en erken seçim tarihinin konuşulması noktasındaydı. Muhalefetteki tüm partiler bütçenin  geçip seçime gidilmesi konusunda hem fikirdir. Halkın Partisi olarak bizler aynı zamanda toplantıda bütçe için nisaba destek verebileceğimizi de söyledik” dedi.

Rogers, Seçim ve Halkoylaması Yasasında değişiklik yapılacağını göz önünde bulundurarak, komitelerde onaylanmış daha genel kuruldan geçmemiş bazı yasaların da yasallaşarak en erken tarihte seçime gidilmesi konusunda önerilerini yaptıklarını söyledi.

“Seçimin 9 Ocak değil belki Ocak ayının sonuna doğru yapılabileceği konuşuldu” diyen HP Grup Başkan Vekili Jale Refik Rogers, yarın bir Danışma Kurulu toplantısı olduğunu ifade etti.

Rogers, “Bugün (6.11.2021) Danışma Kurulu toplantısının gündemine seçim tarihi maalesef alınmadı. Ümit ederiz belki hafta başı bu konu ile ilgili tekar Danışma Kurulu toplantısı yapılır. Bugün saat 17.00’de gerçekleşecek Danışma Kurulu’nun gündemi daha çok hükümetin programının Pazartesi günü Meclis’te okunabilmesi için karar alınması ile ilgili bir toplantıdır”dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ