Posta Dairesi’nde eyleme gidilecek

Posta Dairesi’nde eyleme gidilecek
  • KKTC
  • 2 Temmuz 2024 15:51

Kamu-Sen Başkanı Metin Atan, Posta Dairesi’ne personel aktarılmasıyla alakalı birkaç hafta önce yaptıkları uyarıyı anımsatarak, önümüzdeki hafta eyleme gideceklerini açıkladı.

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen) Başkanı Metin Atan, Mayıs TV’de yayınlanan “Meltem Sakin ile Mayıs Manşet” programında yaptığı açıklamada, Posta Dairesi’ne personel aktarılmasıyla alakalı birkaç hafta önce yaptıkları uyarıyı anımsattı. Atan, Posta Dairesi’nde işlerin artık yürüyemeyecek noktaya geldiğini, Posta Dairesi’ndeki personelin alınıp başka yerlere nakledildiğini belirtti.

“BAKAN ARIKLI’NIN TALİMATIYLA MAĞUSA POSTAHANESİ’NDEN SİVİL HAVACILIĞA PERSONEL KAYDIRILDI”

Atan, personel eksikliğiyle ilgili başka dairelerden aktarma yapılmasına ilişkin ilgili bakan Erhan Arıklı’ya önerilerde bulunduklarını Posta Dairesi’nin işlevsel yapısının düzelmesinin gerekli olduğunu kaydetti. Atan, Bakan Erhan Arıklı’nın talimatıyla Mağusa Postanesi’nden sivil havacılığa personel kaydırıldığını ifade etti. Kamu-Sen Metin Atan, iyi niyet ve istişare yoluyla personel sorunun çözülmediğini önümüzdeki hafta eyleme gideceklerini açıkladı.

“VATANDAŞA ARTIK ÜÇÜNCÜ EL ÜRÜNÜ BİLE ÇOK YÜKSEK FİYATTAN SATIYORLAR”

Atan, ülkede sarmal bir döngü içerisinde gidildiğini, hayat pahalılığın verildiğini, bir taraftan da katmerli bir şekilde vatandaşın cebinden para çıktığını söyledi. Atan , ülkede her konuda duvara toslanıldığını, sağlık, eğitim, çalışma hayatı, ulaşım, çevre ve trafik konularında sıkıntıların yaşandığını söyledi. Atan , Eylül’de verilecek hayat pahalılığı sonrası çok büyük sıkıntı yaşanacağını söyledi. Ülkede ne önlem,  ne de tedbir alınıyor diyen Atan, vatandaşa artık üçüncü el ürünü bile çok yüksek fiyattan sattıklarını söyledi.

“VATANDAŞIN SAĞLIKLI VE HİJYENİK GIDAYA ERİŞİMİ ENGELLENİYOR , ACİL ÖNLEM ALINMALI”

Atan , pazarlarda akşamüzeri indirimleri olduğunu anımsatarak şimdi ayni ürünün fiyatında hiçbir değişiklik olmadığını söyledi. Atan, vatandaşın sağlıklı ve hijyenik gıdaya erişiminin engellendiğini bununla ilgili acil önlem alınması gerektiğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ