Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Pompacıya 18 ay hapis cezası

Pompacıya 18 ay hapis cezası
  • KKTC
  • 04 Ağustos 2022

Banka Kartları ve Kredi Kartları Yasasına Aykırı Hareket suçlarından yargılanan Syed Farhan Shah 18 ay hapis cezası aldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip ve Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen karar duruşmasında sanığın aleyhindeki kararı Kâtip açıkladı. Kâtip, sanığın mahkûm olduğu suçun uzun süreli hapis cezası öngören, kamuya zarar veren suçlardan olduğunu belirterek, caydırıcı cezalar verilmesinin önemine değindi. Kâtip, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, 18 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Dava konusu olay nasıl vuku bulmuştu?

24.12.2021 – 14.01.2022 tarihleri arasında Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir petrol istasyonunda pompacı olarak çalışan Pakistan uyruklu sanık Syed Farhan Shah, söz konusu petrol istasyonuna gelen müşterilerin akaryakıt aldıktan sonra ödeme yapmak için kendisine verdikleri kredi kartlarından ödemeyi aldığı sırada kart hamillerinin bilgisi ve rızası olmadan kredi kartı bilgilerini ve güvenlik şifrelerini temin etmişti. Sanık, internet üzerinden bazı uygulamalara kredi kartı bilgilerini girip 8 farklı kişinin kredi kartlarından sahtekarlıkla 7 bin 725 TL harcama yapmıştı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ