Polis Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı tatili süresince kesintisiz çalışacağını duyurdu

Polis Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı tatili süresince kesintisiz çalışacağını duyurdu

Polis Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı tatili süresince halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için kesintisiz çalışacağını duyurdu.

Polis Genel Müdürlüğü, dini bayramların toplumsal birlik ve beraberliğin güçlendiği, sevgi, saygı ve hoşgörünün pekiştiği özel günler olduğunu belirterek, bu dönemde huzur, barış ve kardeşlik ortamının tüm toplumda hissedilmesi gerektiğini vurguladı.

Kurban Bayramı’nın huzur ve güven ortamı içerisinde geçirilebilmesi için gerekli tüm emniyet tedbirlerinin alındığı ifade edildi.

Polis Genel Müdürlüğü, şikayet ve yardım taleplerini değerlendirmek üzere, bayram tatili süresince de “155 POLİS İMDAT, 199 İTFAİYE, 156 NARKOTİK” ve diğer telefon hatlarının kesintisiz olarak 24 saat hizmet vereceğini bildirdi.

Ayrıca, bayram tatili süresince artabilecek trafik yoğunluğu ve güvenlik risklerine karşı da uyarılarda bulunuldu. Trafikteki sürücülerden alkollü araç kullanmamaları, dikkatlerini cep telefonlarından uzak tutmaları, emniyet kemerlerini takmaları ve süratli araç kullanmamaları istendi. Motosiklet sürücülerinin de koruyucu kask takmaları gerektiği hatırlatıldı.

Polis Genel Müdürlüğü, tüm halkın Kurban Bayramını en içten dileklerle kutladı ve sağlıklı, huzurlu ve kazasız bir bayram geçirmelerini temenni etti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ