Pilli: “Güney’de çalışan 10 işçi ‘pozitif’ çıktı, temaslılar da bildirmiyor”!

Pilli: “Güney’de çalışan 10 işçi ‘pozitif’ çıktı, temaslılar da bildirmiyor”!

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, BRT ekranlarında yayınlanan ‘Manşet+’ adlı programa telefon bağlantısı ile katılarak, açıklamalarda bulundu.

Pilli, halktan, kurum ve kuruluşlardan yardım istediklerini belirterek “Tek gayem halkın sağlığıdır. Herkes bize yardım edecek, bizde çalışacağız ve bu işi atlatacağız” ifadelerini kullandı.

Güney Kıbrıs’ta çalışan işçilerin arasında 10 pozitif vakaya rastlandığını savunarak Sağlık Bakanı Ali Pilli, bir kısmının taramalarda çıktığını bir kısmının ise kendisinin müracaat ettiğini belirterek “Bizim tek amacımız sağlıktır, temaslılar da bildirimde bulunmuyor” diyerek Güney’de çalışanların potansiyel riskli olduğunu ifade etti.

“GÜNEY’DE KİMSE ÇIKMADI DEMESİNLER… BU İŞİN UCU KAÇIYOR”

“Güneyde kimse çıkmadı demesinler. Çünkü tolere etmeye çalıştık. Bu işin ucu kaçıyor. Önünü kesmezsek kapanacaktık. Bunu önlemeye çalışıyoruz” ifadelerini kullanan Pilli, “İşçi kardeşlerim haklıdırlar. Ekmek parasıdır. Çünkü bir düşünün ki aileni çocuğunu kaybedersen geri gelmez ama 3 günlük 5 günlük bir maddi kayıp karşılanır. Kimse bu ülkede açlıktan ölmemiştir” dedi.

Erken tanının erken tedavinin başarı getirdiğini dile getiren Dr. Pilli, ölüm oranının düşük olmasının sebebinin, erken tanı ve tedavi olduğunun altını çizdi.

“HERKESİN YARDIM ETMESİ LAZIM”

Temaslıların bildirmesi çağırısında bulunan Sağlık Bakanı Pilli, “Evde kalmak, hiçbir şey değiştirmez. Herkesin yardım etmesi lazım. Toplum sağlığı için herkesin yardım etmesi lazım. İnsanların biz sağlığı için uğraşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Dünyanın bu Koronavirüs ile savaştığını hatırlatan Ali Pilli, herkesin bu konuda yardımcı olması gerektiğini konusunda tekrar çağrı da bulunarak “Herkes sağlık çalışanlarına yardım etmelidir. Daha fazla yardım alırsak, bu işi daha hızlı bitiririz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ