Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Pilli: “Gerekirse 21 gün sokağa çıkma yasağı uygularız”

Pilli: “Gerekirse 21 gün sokağa çıkma yasağı uygularız”

Sağlık Bakanı Ali Pilli BRT’de katıldığı bir programda yaptığı açıklamada gerekirse radikal kararlar alacaklarını ifade etti.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, kararın kendisine kalması durumunda 25 Aralık’tan itibaren 21 gün kapanmanın olması gerektiğini söyledi. Kurulların oturup değerlendirme yapacağını ve son kararı vereceğini ifade eden Pilli, “eğer kapanma istemiyorsak herkes kurallara uyacak” dedi.

Pilli, “Bugün radikal tedbirler almazsanız yarın geç olur” ifadelerini kullanarak, ““İngiltere’de bugün ne oldu? Gerekli tedbirler zamanında alınmadı, kapanma gerçekleşti” dedi, “Sürecin kontrol altına alınamayacağı bir sürece girmeyiz” şeklinde konuştu.

Gerekli olması halinde en radikal tedbirleri, 25 Aralık tarihinden sonra almaktan çekinmeyeceklerini vurgulayan Pilli, “10 gün, 20 gün bu radikal tedbirleri alırsın, sonra rahatlarsın. Gerekirse 21 gün sokağa çıkma yasağı uygularız. Hükümetle istişare içinde olarak, bu karar alınabilir. Yerel vakaların durumuna göre belli düşüncelerimiz var” dedi.

Pilli ayrıca, “bu saatten sonra karantinasız giriş olmaz” ifadelerini de kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ