Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Park halindeki araçtan çaldı, cezaevine gönderildi

Park halindeki araçtan çaldı, cezaevine gönderildi
  • KKTC
  • 03 Şubat 2023

Lefkoşa’da meydana gelen “Araç içerisinden Sirkat” meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Taha El Bakkali mahkeme huzuruna çıkarıldı. Olayla ilgili tutuklanan Marwan Bassam Najmad’ın bağı olmadığı belirlendi.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Birtan Başaran olguları aktardı. Polis, huzurunuzda bulunan zanlı Taha El Bakkali’nin “Araç içerisinden “Sirkat” suçundan methalder olduğunu belirtti. Polis, 24.01.2023 tarihinde 00.10-16.00 saatleri arasında Lefkoşa’da, aynı adreste sakin Muzaffer Kaya’nın (E-45) kullanımında bulunan MT 759 plakalı Mercedes marka aracın içerisinden Gazeteci Kemal Aşık caddesi üzerinde park halinde ve kilitsiz vaziyette bulunduğu esnada Taha El Bakkalı (E-19) tarafından 85.000 TL, 700 Euro ve 120 Dolar nakit para sirkat ettiğini belirtti. Polis, zanlının aynı gün Lefkoşa’da tespit edilerek Polis arabasına alınarak Lefkoşa Adli Şubeye celp edildiğini akabinde temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını anlattı. Polis, mesele ile ilgili tahkikatın tamamlandığını belirtip, bahse konu paralardan 8470 TL, 55 Euro ve 20 Doları zanlıların yerleştirilmiş oldukları polis arabasının arka koltuğunun arasına sıkıştırılmış olarak bulunup emare olarak alındığını söyledi. Polis, mesele ile ilgili olarak tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker zanlının 30 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ