Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Özyiğit: “Bir an önce seçim tarihi netleşmeli”

Özyiğit: “Bir an önce seçim tarihi netleşmeli”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, hükümetin istifasının ardından yeni bir hükümet kurulup kurulamayacağını değerlendirmek üzere siyasi partilerle görüşmelerini bugün de sürdürdü.

Cumhurbaşkanı Tatar, sırasıyla Toplumcu Demokrasi Partisi, Demokrat Parti ve Yeniden Doğuş Partisi temsilcileriyle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ilk olarak Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit ve beraberindekilerle görüştü.

Özyiğit görüşme sonrası yaptığı açıklamada, azınlık hükümetinin geçen hafta istifa ettiğini ve görevi Cumhurbaşkanı’na iade ettiğini anımsatarak, Anayasa gereği hükümetin görevde olduğunu ancak ülkede uzun zamandır halkın sorunlarına karşı gerekli duyarlılığı göstermeyen bir hükümet olması nedeniyle bu noktaya gelindiğini söyledi.

Özyiğit, Cumhurbaşkanı’na görüşlerini söylediklerini, bir an önce seçim tarihinin netleşmesi ve ülkenin partizanlıktan uzak bir ortamda seçime götürülmesi gerektiğini belirtti.

Bir hükümet kurulma şansı yoksa Cumhurbaşkanı’nın bunu görüşmeler sonrası netleştireceğini kaydeden Özyiğit, o zaman da bir seçim tarihi belirleyip seçime gitmenin formülünün aranması gerektiğini dile getirdi.

Özyiğit, beklentilerinin en uygun zamanda ve en sağlıklı zeminde seçime gidilmesi olduğuna da işaret etti.

Seçim tarihi konusunda bir sıkıntıları olmadığını da ifade eden Özyiğit, herkesin üzerinde uzlaşacağı bir tarihte buluşmaktan yana olduklarını söyledi.

Özyiğit, önceden 6 Şubat tarihine ilişkin bir uzlaşı olduğunu ancak, Meclis’teki başkanlık Divanı toplantısında UBP’nin bir tarih vermediğini dile getirerek, daha önce ortaya atılan 26 Aralık önerisinin hala geçerli olması durumunda ise burada uzlaşılmasından yana olduklarını vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ