Öztürkler, nüfus konusunda rakam ifade etmeyeceğini söyledi!

Öztürkler, nüfus konusunda rakam ifade etmeyeceğini söyledi!

Meclis, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Güzelyurt Milletvekili Ziya Öztürkler’in “Son Siyasi Gelişmeler” konulu güncel konuşması ile devam etti.

“Güngör çöplüğü kanayan bir yara.” diyen Öztürkler, ihale süreçlerinin bir türlü neticelenemediğini ve orada tekrar bir felaketle karşı karşıya kalınabileceği yönünde uyarılar olduğunu anlattı, oranın uzun vadeli bir ihale ile profesyonel bir yönetime devredilmesi gerektiğini kaydetti.

İsrail-Filistin savaşına değinen Öztürkler, burada yaşanan ölüm ve yaralanmalara işaret etti. Savaş suçları işlendiği, mülteci kamplarının vurulduğunu hatırlatan Öztürkler, bir an önce ateşkesin sağlanmasını temenni etti.

Nüfus konusunda birçok açıklama yapıldığını, ancak kendisinin bir rakam ifade etmeyeceğini söyleyen Öztürkler, Mekânsal Adres Kayıt Sistemi’nin (MAKS) bir an önce hayata geçmesi gerektiğini vurguladı.

Narenciye sektöründe yaşanan sorunlara da değinen Öztürkler, Cevdet Yılmaz’ın bölgeyi iki kez ziyaret etmesinin ve Soğuk Hava Deposu Entegre Tesisleri’nin önemine değindi. Öztürkler, Güzelyurt Hastanesi’nin bir an önce tamamlanmasının önemine de vurgu yaptı.

Ehliyetlerin sahtelenmesi haberlerine ilişkin Öztürkler, İçişleri Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı’nın bir protokolle bu sorunu çözebileceğini söyledi. Öztürkler, ehliyetlerin kimlik kartları gibi güvenlikli, çipli bir şekilde yapılabileceğini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ