Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Özkurt’un mahkumiyet kararının hukuki boyutu yanında siyasi yönü de var”

“Özkurt’un mahkumiyet kararının hukuki boyutu yanında siyasi yönü de var”

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, BRT Müdürü Meryem Özkurt’un mahkumiyet kararının hukuki boyutunun yanında, siyasi bir yönü de bulunduğunu söyledi.

Hasipoğlu, BRT’de katıldığı GündemArtı programında yaptığı açıklamada, kamu vicdanının kabul etmediği bir durum yaşandığını belirterek, mahkumiyete konu olan yayının 10 aylık bir sürenin sonunda ülkeye yeniden su akışına ilişkin olduğunu hatırlattı.

Cumhuriyet Meclisi’ne bir af dilekçesi sunulduğunu ifade eden Hasipoğlu, Dilekçeler Komitesi’nde yapılacak görüşmenin ardından af konusunun Meclis Genel Kurulu’na geleceğini kaydetti.

Özkurt’un kendisine yöneltilen ithamları kabul etmiş olduğuna işaret eden Hasipoğlu, bu gibi davalarda hafifletici sebep olarak görülen bu durumun cezada indirim yaratacağı beklentisinin karşılanmadığını söyledi.

Oğuzhan Hasipoğlu, af konusunda önceden gerçekleşen bir uygulama olduğunu ve 1983 yılında bir kişiye meclis tarafından af düzenlendiğini anımsatarak, o yılda Arif Hasan Tahsin için af kararı üretildiğini aktardı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ