Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Özersay: “Başbakan’ın sözleri havada mı kaldı?”

Özersay: “Başbakan’ın sözleri havada mı kaldı?”

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda ilk olarak onaya sunuşlar yapıldı.

Hukuk, Siyasi İşler ve Dış İlişkiler Komitesi’nin Yurttaşlık (Değişiklik) Yasa Önerisi’nin 3’üncü görüşmesinin bugün yapılması hakkındaki tezkere okundu. Tezkere oy birliğiyle kabul edildi.

ÖZERSAY

HP Genel Başkanı Kudret Özersay 62’nci madde tahtında söz aldı. Devletin itibarı olması gerektiğine inanılıyorsa, devlet ciddiyetiyle bağdaşmayan şeylere son verilmesi gerektiğini belirten Özarsay, devletin itibar kaybettiğini ileri sürdü.
“Sayın Maliye Bakanı elektrik indirimi ile ilgili olarak tamam dedi mi?” sorusunu soran Özersay, “Başbakan’ın sözleri havada mı kaldı?” dedi. Özersay, buna açıklık getirilmesini istedi.

Şartlar ne olursa olsun bir sendika ile öyle bir metin imzalanmaması gerektiğini dile getiren Özersay, Polis Teşkilatı’nın konuyla ilgili açıklamasına değindi. Ulaştırma Bakanı’nın aynı konuyla ilgili yaptığı açıklamaya işaret eden Özersay, “Başbakan’a mesaj vermek için mi açıklama yaptınız?” sorusunu sordu.

İçişleri Bakanı’nın da açıklama yaptığına dikkat çeken Özersay, “Neresinden tutarsınız tutun, tutamazsınız… Devletin itibar kaybetmesine sebebiyet veriyorsunuz” dedi.

Devlet ciddiyetiyle bağdaşmayan gelişmeler açısından özel bir şahsa deniz iskele yapım izni verildiğini ileri süren Kudret Özersay, bir yıl önce Şehir Planlama Dairesi’nin buna olumsuz görüş verdiğini ifade etti. Nasıl bu görüşün yok sayıldığını soran Özersay, hukuka aykırı daire görüşüne rağmen karar alındığını savundu.

Temmuz 2021’de Saner hükümeti döneminde sulama birlikleriyle ilgili protokol imzalandığını belirten Özersay, devletin taahhütte bulunmasına rağmen Akçay’da sulama konusunda kesinti yapıldığını ve narenciye kesiminin yapılamadığını kaydetti. Özersay, bu sorunu çözmeye davet etti.

Gümrük Muhafız sınavına girenlerin hala sözlü mülakata çağrılmadığına değinen Özersay, son 1 hafta kaldığını, aksi halde sınav sonuçlarının yanacağını belirtti. Serbest Liman’ın yanlış bakanlığa bağlandığını iddia eden Özersay, bekleyen 55 şirket başvurusu olduğunu söyledi. Turizm Bakanı Ataoğlu’nun “herkes elini taşın altına koymalı” sözlerine dikkat çeken Özersay, “Elimizi taşın altına koyduk ama sizin elinizi bulamadık. Çünkü sizin eliniz vatandaşın cebindedir” iddiasında bulundu.

“Devlete inandığınıza dair şüpheler var” diyen Özersay, “Kıbrıs Rum liderliğinin yaptıkları sizin yaptıklarınız yanında çok bir şey ifade etmez” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ