Reklam
Reklam

“Orman dairesi, iş makinelerinin tamiratı konusunda çalışıyor”

“Orman dairesi, iş makinelerinin tamiratı konusunda çalışıyor”
  • Manşet
  • 9 Mayıs 2023 – 16:48 16:48

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Orman Dairesi’nin elektrik telleri konusunda yangından önce de sonra da ilgili daireye yazı yazdığını söyledi.

Cumhuriyet Meclisi’nde konuşan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Yeşilırmak’taki yangın hakkında, “Keşke bu yangın olmasaydı” dedi. Oğuz, elektrik telleriyle ilgili Orman Dairesi’nin ilgili daireye gerekli yazıyı yangından önce de sonra da yazdığını belirtti.

Yerel yönetimlerle iş birliği yapılması gerektiğini ifade eden Oğuz, Orman Dairesi’nin iş makine sayısında arızalar nedeniyle zaman zaman azalma olduğunu söyledi. Orman Dairesi’nin Nisan ayı başından itibaren yangınla ilgili çalışmalara başladığını dile getiren Oğuz, yangın hazır kuvvet ekibinin sayısının gelecek yıl 200’e çıkarılmasının hedeflendiğini söyledi.

“ORMAN DAİRESİ, İŞ MAKİNELERİNİN TAMİRATI KONUSUNDA ÇALIŞIYOR”

Bu sene bitmeden 24 memurun Orman Dairesi’ne katılması temennisini de dile getiren Bakan Oğuz, iş makinelerinin tamiratı konusunda Orman Dairesi’nin çalıştığını belirterek, ilerleyen günlerde bunun genişlemesiyle ilgili çalışmaları olduğunu kaydetti.

Yeşilırmak’taki yangına da değinen Bakan Oğuz, doğal afet durumunda ortak çalışmanın önemini vurgulayarak, “Bütün unsurları teyakkuza geçirdik” dedi.

Yangınlara karşı zamanında tedbirlerin alınması gerektiğini belirten Oğuz, özellikle ana yol kenarlarında insan hatasına bağlı yangınlar olmasın diye üreticilerin yol kenarındaki hasadını kaldırması için duyuru yaptıklarını belirtti.

Personel açığının kapatılması, daha bilinçli ve uzman kişilerin istihdam edilmesi gerektiğini belirten Oğuz, yangın açısından tehdit unsurlarının çoğaldığını söyledi. Yangınları gözetlemek için seyyar kameralar olduğunu ancak insan ihbarının daha önemli olduğunu kaydeden Oğuz, Yeşilırmak yangınına çok kısa sürede müdahale edildiğini kaydetti.

CTP Milletvekili Salahi Şahiner’in yerinden sorusu üzerine Oğuz, iş makinesi konusunda 5 veya 6 palet dozerlerin daireye kazandırılması gerektiğini de belirtti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ