Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Orkun: “Faturalarını ödemeyenler, indirimi hesaplarında görecek”

Orkun: “Faturalarını ödemeyenler, indirimi hesaplarında görecek”

KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Meftun Orkun, Mart ayı elektrik faturalarını ödeyenlere aradaki farkın iade edileceğini, ödemeyenlerin ise indirimi hesaplarında göreceklerini açıkladı.

Bakanlar Kurulu’nun onayladığı, “Mart ayı elektrik faturalarında kilowatt başı ödenecek miktarda indirim yapılmasına” ilişkin kararına yönelik çalışmalar sürüyor.

Konuya ilişkin BRT’ye açıklama yapan KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Meftun Orkun, Resmi Gazete’de yayımlanan Yasa Gücünde Kararname’nin dün kuruma ulaştığını ve yönetim kurulunun toplanarak bu konuda çalışmalara başladığını belirtti.

Orkun, Mart ayı faturalarının, Bakanlar Kurulu kararına istinaden tekrar hesaplanacağını vurgulayarak, bu süreçte faturayı ödeyenlere iade yapılacağını, ödemeyenlerin ise kararname sonucu oluşacak fark ve indirimi hesaplarında göreceklerini ve bunun ekstrelerde de görüleceğini belirtti.

Orkun, çalışmaların gün içinde tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Mart 2022 Devresi Tüketimleri Hakkında Yasa Gücünde Kararname’ye göre, Mart 2022 devresine ait faturalarda devre tutarının belirlenen indirimli birim fiyattan hesaplanması gerekiyor.

Buna göre konut tarifelerinde sadeceMart ayında 0,98 TL olan 0-250 KWS 0,98 TL; 2,70 olan 250-500 KWS 1,70 TL; 2,95 olan 500 – 750 KWS 2 TL; 3,25 olan 750 – 1000 KWS 2,25 TL ve 4 TL olan 1000 KWS ve üzeri için 3,30 TL olarak uygulanacak.

Turizm tarifelerinde de yine sadece Mart ayı için, otel olarak kullanılan yatırımlarda 2,70 TL olan tarife 1,70 TL ve Casinolu otellerde ise 2,70 TL olan tarife 2 TL olarak uygulanacak.

Öte yandan Mayıs ayında yeniden elektrikte çoklu tarifeye geçilmesi için çalışmalar sürüyor.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ