Reklam
Reklam

“Onlarca sorunu çözmeyenler, öğretmenlerin haklarına saldırmayı görev biliyorlar”

“Onlarca sorunu çözmeyenler, öğretmenlerin haklarına saldırmayı görev biliyorlar”
  • Manşet
  • 12 Mayıs 2023 – 17:02 17:02

Öğretmen sendikaları, Milli Eğitim Bakanlığı önünde Öğretmenler (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın geri çekilmesi için eylem ve basın açıklaması yaptı.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Burak Maviş yaptığı konuşmada, Öğretmenler (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın geri çekilmesi gerektiğini kaydetti.

Maviş, “Onca sorun varken çözüm üretmeyi düşünmeyenler öğretmenlerin haklarına sıra gelince okullarda hiçbir sorun yokmuş gibi öğretmen haklarına saldırmayı görev biliyorlar” şeklinde konuştu.

Maviş’in açıklaması şu şekilde:

“Öğretmenlerimiz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın onlara sağladığı çalışma koşullarını hak etmiyor, öğrencilerimiz bina güvenliği olmayan okullarda eğitim görmeyi hak etmiyor…

Sınıflarda Türkçe-ingilizce bilmeyen mülteci göçmen çocukların sorunlarını dile getirmeyen Eğitim Bakan’ı Nazım Çavuşoğlu ile çalışmayı hak etmiyorlar. Eğitim niteliğini yukarı çekmek ile ilgili yapılacak o kadar çok şey varken eğitim bakanımız öğretmen haklarını nasıl budayacağını düşünüyor…

Biz kapı arkasında bir görüşme yapmayacağız. Eğitim Bakanı Çavuşoğlu’nu bu yasa taslağını tamamen geri çekmeye davet ediyorum. Bizlerle yeni bir sayfa açmak istiyorsa buradan açık çağrı yapıyoruz ‘derhal o yasa taslağını geri çek’ ve bir öğretmene yakışır şekilde 2 öğretmen sendikası ile teknik komitede görüşmeye başlayalım.”

SELMA EYLEM: KARŞIMIZDAKİ ANLAYIŞ BEN ÖĞRETMENİN HAKLARINI GASP EDERİM DAVRANIŞIDIR

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nın (KTOEÖS) yeni Başkanı Selma Eylem basına yaptığı konuşmasında, “Sayın Bakan Çavuşoğlu, öğretmen haklarına saldırıyı her şeyin önüne koymuştur” dedi.

Selma Eylem’in yaptığı açıklama şu şekilde:

“Eğitimde yığınlarca sorun varken, altyapı ile ilgili de onlarca sorun varken, özel okulların fiyatlarının artması ile kamu okullarında oluşacak kalabalık ile ilgili hiçbir çalışma yokken ne yazık ki hala eğitim niteliği ile değil süresi ile ilgilenen sayın bakan Öğretmen haklarına saldırıyı her şeyin önüne koymuştur… Asla bu yasayı kabul etmeyeceğiz, biz birlikte sorunlara çözüm üretmeye hazırız. Karşımızdaki anlayış ben öğretmenin haklarını gasp ederim davranışıdır.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ