Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Ölüm sayısı korkutuyor”

“Ölüm sayısı korkutuyor”

Sağlık Bakanlığı 25-31 Ağustos tarihleri arasındaki salgının seyrini tablolar halinde yayınladı. 5 günlük sürede, bin 110 yeni vaka tespit edilirken, vakaların 913’ü yerel. Temaslı otellerinde ve hastanede tedavileri süren aktif vaka sayısı 2 bin 126 olarak açıklanırken, beş günlük sürede yurt dışından gelerek tespit edilen vaka sayısı 25 olarak kayıtlara geçti.

YOĞUN BAKIM ‘SOS’ VERİYOR… HASTALARIN 6’SI ‘ENTÜBE’

Acil Durum Hastanesinde hekimlerde yoğunlukla mücadele veriyor. Yoğun bakım servisinde 11’i erkek 8’i kadın toplam 19 kişi tedavi görüyor. Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı tabloda yoğun bakımda tedavi gören üçü kadın altı kişi ‘entübe’ edilirken, yaş aralığının 29 ile 83 olduğu dikkatlerden kaçmadı. Yoğun bakımdaki tablo korkuturken, 13 hasta yüksek akımlı oksijen tedavisi görüyor.

ÖLÜM SAYISI KORKUTUYOR…

Yaz ayında artan vaka sayısı nedeniyle pandemiyle mücadele güçleşirken, sadece Ağustos ayında korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 12 olarak kaydedildi. Pandemiyle mücadelede 18 aylık süreçte kaybedilen toplam hasta sayısı 62 olurken, en çok kaybı geride bıraktığımız Ağustos ayında verdik.

49-70 YAŞ ARASI ÖLÜMLER ÜZDÜ…

Mart 2020 yılında ülkede tespit edilen ve 18 aydır mücadele verilen korona virüs nedeniyle yaşanan can kayıpları oldukça üzdü. Sağlık Bakanlığı kayıtlarına göre, 70 yaş üstü 25 erkek 17 kadın hayatını kaybetti. İncelenen aynı kayıtlarda, 60-69 yaş arası 5 erkek 1 kadın, 50-59 yaş aralığında 8 erkek 2 kadın, 40-49 yaş arası 2 kadın 2 erkek salgın nedeniyle tedavi gördükleri hastanede hayatlarını kaybettiler.

HASTANE VE OTELLER TAŞTI…

Vakaların artış göstermesi ile temaslı otellerinde ve hastanede de durum çok iç açıcı değil. Aktif vaka sayısı iki bin 126 olarak açıklanırken, hastanede tedavisi süren hasta sayısı 135. Temaslı otellerinde pozitif olup tedavi gören kişi sayısı 172. 25-31 Ağustos tarihleri arasında, hastaneye yatış oranı %5,76 olurken, bu tarih aralığında taburcu olan hasta sayısı bin 167 oldu.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ