Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Oktay KKTC’de

Oktay KKTC’de

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bugün KKTC’ye geldi. Oktay’ı havaalanında Başbakan Saner karşıladı

Oktay’a Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç eşlik ediyor.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kabul edilecek olan Oktay’ın, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu ve Başbakan Ersan Saner ile de bir araya gelmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, saat 14.30’da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı kabul edecek.

Cumhurbaşkanlığında gerçekleşecek kabulün ardından Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu, saat 16.00’da Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı kabul edecek.

Oktay’ın iki gün sürecek çalışma ziyaretinde, Türkiye ile KKTC arasındaki Mali İş Birliği Protokolü’nün görüşmeleri de yapılacak. Ayrıca, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Başbakanlık arasında e-devlet hizmetlerine ilişkin mutabakat zaptı ile Türkiye Karayolları Genel Müdürlüğü ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı arasında karayolları yatırımlarının gerçekleştirilmesine ilişkin uygulama protokolünün imzaları atılacak.

Fuat Oktay iki günlük çalışma ziyareti kapsamında perşembe günü Ekonomik Örgütler Platformu kuruluşlarının başkanlarıyla da görüşecek. Oktay, BRT canlı yayınında Covid-19 ile mücadelede Türkiye’nin destekleri, KKTC ekonomisinin geliştirilmesi ve Kıbrıs konusundaki son duruma ilişkin BRT Haber Merkezi’nin sorularını da yanıtlayacak.

Fuat Oktay’la özel yayın bu akşam saat 21:00’den itibaren BRT 1’den izlenebilecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Twitter hesabından yaptığı paylaşımda

“Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne doğru yola çıktık. Cumhurbaşkanı Yardımcımız sayın Fuat Oktay ’ın başkanlığındaki heyetimiz, yoğun ve bereketli bir gündemle birçok önemli konuda istişareler gerçekleştirecek. Şimdiden hayırlara vesile olsun.” demişti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ