Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Oğuz: “Üreticilerin mağduriyeti en erken zamanda giderilecek”

Oğuz: “Üreticilerin mağduriyeti en erken zamanda giderilecek”

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, olumsuz hava koşullarından etkilenen Alsancak, Karşıyaka ve Sadrazamköy’de incelemelerde bulunarak üreticilerin mağduriyetinin en erken zamanda giderileceği söyledi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, kötü hava şartları nedeniyle yaşanan doğal afetin maddi zarara yol açtığı Alsancak, Karşıyaka ve Sadrazamköy’de incelemelerde bulundu.

Oğuz’a Bakanlık yetkilileri ve köy muhtarları da eşlik etti.

Bakan Oğuz, Genel Tarım Sigortası Fonu kapsamına giren zararlar için  Hayvancılık ve Tarım Dairelerine başvuru yapılmasıyla birlikte, doğal afet nedeniyle mağdur olan üreticilerin zararlarının karşılanacağını belirtti.

Bakan Dursun Oğuz ve Bakanlık yetkilileri, bölgede doğal afetten etkilenen sera ve hayvan üreticilerinin zararlarının hızlı bir şekilde karşılanması için uygulanması gereken prosedürler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Sera alanları ile küçükbaş ve büyükbaş hayvan barınak zararlarının karşılanması konusunda kaynak sıkıntısı olmadığının altını çizen Bakan Oğuz, üreticilerin mağduriyetlerinin en erken zamanda giderileceğini belirterek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ