Oğuz: Özgür basın, bir ülkenin demokrasisi için son derece önemlidir

Oğuz: Özgür basın, bir ülkenin demokrasisi için son derece önemlidir
  • KKTC
  • 11 Temmuz 2024 09:24

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz 11 Temmuz Basın Günü nedeniyle yayımladığı basın açıklamasında, Kıbrıs’ta Kıbrıslı Özgür basının bir ülkenin demokrasisi için son derece önemli Türk Ahmet Efendi tarafından ilk Türkçe gazete olan Saded’in 139. yıl dönümünü kutladı.

Saded Gazetesi anısına her yıl kutlanan  11 Temmuz Basın Günü’nde İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, farklı düşüncelerin özgürce ifade edilmesinin ve çok sesliliğin büyük önem taşıdığını vurgulayan Oğuz, özgür basının bir ülkenin demokrasisi için son derece önemli olduğuna dikkat çekti. Oğuz, basın mensuplarının çalışma şartlarının zorluklarına rağmen halkın haber alma özgürlüğünü sağladığını, kamuoyunu aydınlattığını ve toplumun beklentilerini dile getirdiğini ifade etti.

“BASIN MENSUPLARININ HAKLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR”

Oğuz açıklamasında, “Bu özel gün vesilesiyle basın mensuplarının haklarının iyileştirilmesinin de büyük önem arz ettiğine vurgu yapmak isterim. Basın sektörünün her kademesinde başarıyla görev yapan tüm basın emekçilerinin Basın Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, özveri ile icra ettikleri mesleklerini daha iyi koşullarda sürdürebilecekleri yarınlar dilerim.” dedi.

Oğuz, yaşamını yitiren tüm basın mensuplarına Allah’tan rahmet dileyerek açıklamasını tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaş
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ