Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Oğuz: “BRTK, varoluş ve direniş mücadelesi tarihinde önemli bir yere sahip”

Oğuz: “BRTK, varoluş ve direniş mücadelesi tarihinde önemli bir yere sahip”

Maliye Bakanı Dursun Oğuz, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun (BRTK), varoluş ve direniş mücadelesi tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.

Oğuz BRTK’nın 57. Kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, çok zor şartlar ve imkânlar ile yayın hayatına başlamış, Kıbrıs Türk halkına moral ve öncülük etmiş, tüm dünyaya haklı sesini ulaştırmış olan BRTK’nın ilkeli, güvenilir, doğru, tarafsız ve halkın beklentilerini karşılayan yayıncılık anlayışıyla yarım asrı aşkın süredir bu yolda önemli bir misyon üstlenerek kamu yayıncılığı yaptığını bildirdi.

Oğuz, 25 Aralık 1963 günü üçer dakikalık aralıklarla yapılan “Bayrak Bayrak Bayrak. Burası Kıbrıs Türk Mücahidinin Sesi” anonsunun tarihi bir anons olduğunu ve o sesin umut olduğunu kaydederek, 57 yıl önce “Mücahidin Sesi” olarak yayın hayatına başlayan BRTK’nın, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Kıbrıs Türk halkı ve dünya basını için güvenilir bir kaynak olmaya devam edeceğine inandığını belirtti.

Maliye Bakanı Oğuz mesajında, “Kuruluş yıldönümü vesilesiyle, BRTK’nın 57. kuruluş yıldönümünü kutlar, kurumun bugünlere gelmesine vesile olan başta fedakâr mücahitlerimizi şükran, hayatta olmayanları ise rahmetle anarak, tüm yönetici ve çalışanlarına başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ