Nikos Hristodulidis ile Ursula von der Leyen sığınmacı konusunu görüştü

Nikos Hristodulidis ile Ursula von der Leyen sığınmacı konusunu görüştü
  • KKTC
  • 15 Nisan 2024 13:36

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hristodulidis ile Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, Suriye’den Güney Kıbrıs’a yönelik artan sığınmacı akınını görüştü.

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hristodulidis’in dün öğleden sonra Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtildi.

Alithia gazetesi Hükümet Sözcüsü Konstantinos Letimbiotis’in yazılı açıklamasına dayanarak, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hristodulidis’in dün Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile bölgedeki son gelişmelerin ele alındığı bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini yazdı.

Habere göre Letimbiotis yaptığı açıklamada, iki yetkili arasındaki görüşmede Suriye’den Güney Kıbrıs’a yönelik artan sığınmacı akını ve bu konunun 17-18 Nisan’daki Avrupa Konseyi toplantısında ele alınmasının yanı sıra Güney Kıbrıs’ın siyasi sığınma başvurularının incelenmesinin askıya alınması gibi konuların ele alındığını ifade etti.

Letimbiotis, Hristodulidis ve Leyen’in, sığınmacı meselesini ele alması ve ülkenin karşılaştığı ekonomik zorlukları göğüsleyebilmesi için Lübnan’a yönelik olası ekonomik destek paketinin sağlanması konusu üzerinde de durduğunu belirtti.

Letimbiotis, Hristodulidis ile Leyen’in Lübnan’a ortak bir ziyaret gerçekleştirme konusunda da mutabık kaldığını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ