Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Nikitis-Dimitra tatbikatı tamamlandı

Nikitis-Dimitra tatbikatı tamamlandı

Rum Milli Muhafız Ordusu’nun (RMMO) “Nikitis-Dimitra 2022” kod isimli geniş ölçekli askeri tatbikatının tamamlandığı belirtildi.

Fileleftheros gazetesi, RMMO Komutanlığından yapılan açıklamaya dayandırdığı haberinde, geniş ölçekli askeri tatbikatın bütün askeri gücün katılımıyla karada, denizde ve havada icra edildiğini yazdı.

Tatbikatın bazı aşamalarına seferilerin de katıldığını yazan gazete, RMMO’ya destek sağlayan devlet birimlerinin de Savunma Bakanlığı’na bağlı “Merkezi Acil Durum Planlama Hizmeti”(KİPSEA) himayesinde tatbikata dahil olduğunu belirtti.

Gazete, tatbikatın amacının karar alma süreçlerinde personeli eğitmek, bir gerilim, kriz ve operasyon döneminde bunları talimat ver emirlere dönüştürmeleri, operasyon senaryolarında departmanları eğitmek, operasyonel araçları ve seferi sistemini değerlendirmek, lojistik sistemini hayata geçirmek ve denemek olduğunu da yazdı.

Alithia gazetesine göre tatbikatı başta RMMo Komutanı Korgeneral Dimokritos Zervakis olmak üzere diğer kuvvet komutanları da izledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ