Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Nijeryalı öğrenciler, DAÜ Rektörlüğü’nü ziyaret etti

Nijeryalı öğrenciler, DAÜ Rektörlüğü’nü ziyaret etti
  • KKTC
  • 11 Kasım 2021

KKTC Ulusal Nijeryalı Öğrenciler Birliği, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörlüğü’nü ziyaret etti. Senato Toplantı Odası’nda gerçekleşen ziyarette; DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın, Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Deniz İşçioğlu ile KKTC Ulusal Nijeryalı Öğrenciler Birliği Başkanı El-Yakub Sabo Abdullahi ve birlik yönetim kurulu üyeleri yer aldı.

DAÜ Halkla İlişkiler ve Medya Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, ziyarette konuşan DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın, Birliğin yeni yönetimini tebrik ederek tüm öğrenciler için güzel bir akademik yıl diledi.

HOCANIN: “DAÜ ÖNCÜ BİR GÖREV ÜSTLENMEKTEDİR”

Uluslararası öğrenci topluluklarının, öğrenciler ile üniversiteler arasında önemli bir köprü görevi gördüğünün altını çizen Prof. Dr. Hocanın, ülkenin ilk devlet üniversitesi olan DAÜ’nün öğrencilerin problemlerini çözme ve gereken desteği verme noktasında öncü bir görev üstlendiğini ifade etti. Ülkeye 20 yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanından öğrencinin geldiğini belirten Hocanın, KKTC’nin öğrencilerin sorunlarına yabancı olmadığını, bu konuda pek çok gelişmiş ülkeden dahi daha ileride olduğunu kaydetti.

Hocanın, DAÜ’nün iyi bir eğitim ve gelecek sunmakla yükümlü olduğunu belirterek, öğrencilere yalnızca öğrenim görürken değil, mezun olduktan sonra da yardımcı olduklarını belirterek, kariyer planlaması da dahil her konuda destek olmaya devam edeceklerini vurguladı.

ABDULLAHİ: “DESTEĞİNİZDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ”

KKTC Ulusal Nijeryalı Öğrenciler Birliği Başkanı El-Yakub S. Abdullahi de konuşmasında DAÜ’ye ziyaret isteklerini kabul ettikleri için teşekkürlerini iletti. Birliğin altı yıl önce kurulduğu ve ilk başkanın DAÜ’den olduğu bilgisini veren Abdullahi, diğer üniversitelerden temsilcilerin başkanlık yapmasının ardından altı yıl aradan sonra başkanlığın tekrardan DAÜ’ye döndüğünü söyledi.

Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İşçioğlu’na da her zaman kendilerine vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür eden Abdullahi, birlik olarak adadaki tüm Nijeryalı öğrencilerin sıkıntılarını gidermek için çalışacaklarını ve öğrenciler ile üniversiteler arasında köprü görevi görmeye devam edeceklerini belirtti.

Ziyaret sonunda DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın tarafından KKTC Ulusal Nijeryalı Öğrenciler Birliği yöneticilerine hediye takdiminde bulunuldu.

DAÜ DENİZ TESİSLERİ’NDE YEMEK DÜZENLENDİ

Öte yandan DAÜ Halkla İlişkiler ve Medya Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, KKTC’deki üniversitelerde öğrenim gören Nijeryalı öğrencileri temsil eden KKTC Ulusal Nijeryalı Öğrenciler Birliği üyeleri için 6 Kasım Cumartesi günü saat 19.00’da, DAÜ Deniz Tesisleri’nde (Beach Club) yemek düzenlendiği de bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ