Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Musk’tan Mars açıklaması: “Gidenler muhtemelen ölecek”

Musk’tan Mars açıklaması: “Gidenler muhtemelen ölecek”

SpaceX’in CEO’su Elon Musk, insanlı Mars görevlerine ilişkin korkutan bir tahminini paylaştı. Musk, ilk grupta giden insanlardan bazılarının muhtemelen öleceğini söyledi.

Uzay şirketi SpaceX’in sahibi Elon Musk, insanlı Mars görevlerine dair önemli bir açıklamada bulundu. İnsanlığın Ay’a ayak basmasının ardından bilim insanlarının en büyük hedefi Mars’a gitmek. Kızıl Gezegen’e yapılacak insanlı görevle ilk defa insanlık başka bir gezegene ayak basmış olacak.

Son olarak NASA’nın Perseverence uzay aracı Kızıl Gezegen’e iniş yaptı ve numune topluyor. İnsanlı görevlerin ise 2030 yılında başlaması hedefleniyor. Asıl görev ise uzun vadede Mars’ta bir koloni kurmak.

Musk'tan Mars açıklaması: Gidenler muhtemelen ölecek - 5

Milyarder girişimci Elon Musk, bu amaç uğruna en fazla yatırım yapan insanların başında geliyor. Ancak Musk keşfe ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Elon Musk, Mars’a gidecek ilk kişilerin muhtemelen öleceğini söyledi.Musk, SpaceX’in gelecekte Mars’a turizm uçuşları da düzenleyeceğini aktardı. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin Moxie isimli aracı Mars’ta koloni için önemli bir adım attı. Moxie, Kızıl Gezegen’de oksijen üretmeyi başardı. Bilim insanları Ay’a kurulacak bir uzay istasyonuyla Mars’a insanlı uçuşlara gerçekleştirmeyi planlıyor.

Uluslararası Uzay İstasyonu’nun görevi 2024’te sonra erecek. Sonrasında bu istasyonun Ay’a taşınması hedefleniyor.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ