Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Mona Lisa tablosuna pastalı saldırı

Mona Lisa tablosuna pastalı saldırı

Paris’teki Louvre Müzesi’nde sergilenen Leonardo da Vinci’nin başyapıtı Mona Lisa tablosuna pastalı saldırı düzenlendi. Tekerlekli sandalyeden fırlayarak tabloya pasta atan peruklu saldırgan, iklim sorunlarına dikkat çekmek için bu eylemi yaptığını söyleyerek, “Dünya’yı düşünün. İnsanlar Dünya’yı yok etme sürecindeler!” diye bağırdı.

Fransa’nın başkenti Paris’teki Louvre Müzesi’nde sergilenen Mona Lisa tablosuna pastalı saldırı yapıldı. Leonardo da Vinci’nin en ünlü eserine pasta fırlatan bir erkek, güvenlik görevlileri tarafından uzaklaştırıldı.

Dün, müzenin kapanış saatine yakın gerçekleşen olay anında ziyaretçiler büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Louvre Müzesi'ndeki Mona Lisa tablosuna pastalı saldırı - 3

Görgü tanıkları, siyah peruk takan bir erkeğin tekerlekli sandalyeyle Leonardo da Vinci’nin ünlü başyapıtının yanından geçtiğini ve aniden ayağa fırlayarak tuvale bir pasta fırlattığını söyledi. İfadeye göre, fail daha sonra havaya bir buket gül attı ve dakikalar sonra Louvre’un güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirildi.

Yetkililer, kurşun geçirmez bir ekranla korunan paha biçilemez eserin pastalı saldırıdan zarar görmediğini açıkladı.

Ziyaretçilerin pek çoğu, koruyucu cama bulanmış pasta lekeleriyle kısmen gizlenen Mona Lisa’nın fotoğraflarını çekmeye devam etti.

Louvre Müzesi'ndeki Mona Lisa tablosuna pastalı saldırı - 4

“DÜNYA’YI DÜŞÜNÜN!” DİYE BAĞIRDI

Koyu siyah bir peruk takan ve ruj süren kişinin, bir ressam ve çevre aktivisti olduğu, protesto amacıyla değerli tabloyu pastaya buladığı anlaşıldı. Saldırgan, güvenlik görevlileri tarafından götürülürken, “Dünya’yı düşünün. İnsanlar Dünya’yı yok etme sürecindeler! Sanatçılar Dünya’yı düşünür, bu nedenle ben bunu yaptım. Gezegeni düşünün” diye bağırdığı görüldü.

Louvre Müzesi'ndeki Mona Lisa tablosuna pastalı saldırı - 5

Yetkililer, saldırganı tablonun önünden uzaklaştırdıktan sonra cama bulaşmış tatlıyı silmek için olayın olduğu yere geri döndü.

Louvre Müzesi yetkilileri olayla ilgili yorum yapmazken, olaya polisin müdahale edip etmediği öğrenilemedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ