Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Memura ‘bayramlık’ ödemeleri bu ay yapılamayacak”

“Memura ‘bayramlık’ ödemeleri bu ay yapılamayacak”

Maliye Bakanı Dursun Oğuz, ödemelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

“Çok eleştiri alacağız ama açıklamalıyız” diyen Oğuz, kamu çalışanlarına yönelik “bayramlık” ödemelerinin bu ay yapılamayacağını açıkladı.

Normal şartlarda Cuma günü ödenmesi beklenen bayramlıkların, bu ay ödenmesinin mümkün olamayacağını aktaran Bakan Oğuz, “Sendika ile de görüşüyoruz” dedi.

Oğuz, bayramlıkların en erken zamanda ödeneceğini söyleyerek, Ağustos ayına işaret etti.

Ek mesailerin ve bursların ödenmesi noktasında geriden gittiklerini belirten Oğuz, “Ek mesailer 5 ay geriden gidiyor. Burslarda da 3 ay gecikme var. Geriye dönük ödemeler yaparak, önümüzü açmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Oğuz’un konuşmalarından satır başları:

“Günlük 1 milyon TL, PCR testleri, işçilik ve karantina merkezlerine ödeme yapılıyor. Bu harcamanın kaynağı yok. Geliri ve gideri yok. Bütçede yer almadı. Bütçe hazırlanırken 50 milyon TL gider koyduk. Otellere 250 milyonu geçtik. Daha sağlıklı ve güvenilir bir ülkede yaşayalım ekonomi canlansın diye covidle mücadelede önlemler aldık. Dünyada karantina merkezi uygulaması artık uygulanmıyor. Temaslılar artık eve gönderilmeye başladı. Delta varyasyonu sağlık çalışanlarına yük artışı getirdi. Sağlık Bakanlığı, yolcuların artmasından dolayı Ercan’da özel laboratuvarlardan hizmet alınmaya başlandı. Sınır kapılarında da hizmet alınıyor. Sağlıkla ilgili istihdam yapılması isteniyor ancak geçici de olsa yapılan istihdamlar kadrolanmayı bekliyor. Özel laboratuvarlardan hizmet alarak sorunu çözmek istiyoruz çünkü hastalık ivme kazandı ancak düşüşe geçecek. Otellerde 945 pozitif hasta var. 3 tesiste 161 temaslı var. Bütçedeki ilaç gideri kalemi bitti. Sağlık Bakanlığı harcama kaleminde düzenleme yapılıyor. Kanser ilaçlarının alınmasını çözüyoruz. İlaçlarla ilgili ihale süreci bekleniyor”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ