Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Meclis’te yeni bir araştırma komitesi kurulması faydalı”

“Meclis’te yeni bir araştırma komitesi kurulması faydalı”

HP Genel Başkanı Kudret Özersay, Kutlu Adalı cinayetinin aydınlatılması için yeni bir çabaya ihtiyaç duyulduğunun aşikar olduğunu kaydetti.

Kapatılan dosyanın yeniden açılması ve canlandırılması için zaten bir girişim yaptıklarını söyleyen Özersay, Meclis’te yeni bir araştırma komitesi kurulmasının da faydalı olduğunu anlattı.

Önceki Meclis komitelerinin talep ettiği belgeleri ilgili kurumlardan alamadığını söyleyen Özersay, bugün sabah itibariyle bu komitelerin gizli tutanaklarının Meclis çatısı altında okunabileceği bilgisi aldıklarını belirtti.

Bu gibi raporların mahkeme aşamasında da destekleyici unsur olarak kullanılabileceğini ve kamuoyunda konuyu canlı tutabileceğini, bu yüzden komite kurulmasına destek verdiklerini ifade eden Özersay ancak önceki dönemlere bakarak ders alınması gerektiğini dile getirdi, kararlılıkla hareket edilmesi gerektiğini kaydetti.

Tartışmanın ekseninin yanlış bir noktaya gittiğini, açıklamaların cinayet teşebbüsüne dair olduğunu ifade eden Özersay, tartışmanın ekseninin biraz da cinayet gününe çekilmesi gerektiğini anlattı.

Özersay, bu çerçevede, HP olarak, ismi geçenlerin cinayet tarihinde ülkede bulunup bulunmadığına ilişkin muhaceret kayıtlarını dün talep ettiklerini söyledi.

Kudret Özersay hükümetten de ifade almaktan, Türkiye’yle adli işbirliğinden bağımsız olarak, “Biz siyasi irade ortaya koyuyoruz savcılık ve polise arkanızda duracağız” mesajını vermesini istedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ