Meclis Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi üç tasarıyı görüştü

Meclis Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi üç tasarıyı görüştü
  • KKTC
  • 17 Nisan 2024 15:39

Cumhuriyet Meclisi, Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nde, “Poliçeler (Değişiklik) Yasa Tasarısı”, “Genel Kuruldan Bir Daha Görüşülmek Üzere Komiteye Geri Alınan Şans Oyunları Hizmetleri Vergisi (Değişiklik) Yasa Tasarısı” ve “Genel Kuruldan Bir Daha Görüşülmek Üzere Komiteye Geri Alınan Gelir Vergisi (Değişiklik) Yasa Tasarısı” görüşüldü.

Cumhuriyet Meclisi, Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi bugün UBP Milletvekili Komite Başkanı Resmiye Eroğlu CANALTAY başkanlığında, saat 10.00’da toplandı.

Meclis’ten yapılan açıklamaya göre komite, ilk olarak gündeminde bulunan “Poliçeler (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nın üçüncü okunuşunu gerçekleştirdi ve oy birliğiyle Genel Kurul’un gündemine sevk etti.

Komite daha sonra gündeminde bulunan “Genel Kuruldan Bir Daha Görüşülmek Üzere Komiteye Geri Alınan Şans Oyunları Hizmetleri Vergisi (Değişiklik) Yasa Tasarısı” ve “Genel Kuruldan Bir Daha Görüşülmek Üzere Komiteye Geri Alınan Gelir Vergisi (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nın üçüncü okunuşunu tamamladı ve oy çokluğuyla Genel Kurul’un gündemine sevk etti.

UBP Milletvekili Resmiye Eroğlu CANALTAY başkanlığındaki Komite toplantısına, Komite Başkan Vekili CTP Milletvekili Erkut Şahali, Komite Üyesi UBP Milletvekilleri Hasan KüçükAlişan Şan ve Komite Üyesi CTP Milletvekili Salahi Şahiner katıldı. Komite toplantısına ayrıca UBP Milletvekilleri Sunat AtunHasan Taçoy ve CTP Milletvekili Devrim Barçın katıldı.

Komite toplantısında Maliye Bakanı Özdemir Berova ve davetli olarak, Maliye Bakanlığı ve Casino İşletmecileri Birliği’nden yetkililer de katıldı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ