Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Marketçiler olarak satılan ürünü yerine koymakta zorlanıyoruz”

“Marketçiler olarak satılan ürünü yerine koymakta zorlanıyoruz”
  • KKTC
  • 06 Temmuz 2022

İşverenler Sendikası Başkanı Hasan Sungur, marketlerdeki gıda fiyatlarındaki artışın yüksek olmasından kaynaklı asgari ücret için yüksek rakamların konuşulduğunu belirterek, “Devlet marketleri denetlemezse pahalılık önlenemez” diye konuşmuştu.

Konuyla ilgili eleştirilere Marketçiler Birliği Koordinatörü Tansel Nizam, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan Canan Onurer ile Sabahın Haberleri isimli programa telefonla bağlanarak cevap verdi.

Hasan Sungur’un açıklamalarını kınadığını söyleyen Nizam, “Marketçiler tedarik zincirinin en son halkasıdır ve birebir tüketiciyle yüzleşen kesimdir” dedi.

NİZAM: TEDARİK ZİNCİRİ İÇERİSİNDE EN MAĞDUR KESİM MARKETÇİLERDİR

Nizam, çoğu zaman daha geri planda olan tedarikçilerin marketçileri günah keçisi olarak göstermeye çalıştığını dile getirerek, “Şu anda tedarik zinciri içerisinde en mağdur kesim marketçilerdir” açıklamasında bulundu.

Marketçilerin, sattıkları ürünü yerine koymakta zorlandığını, ellerinde ne varsa vermeye çalıştığını belirten Nizam, “Sert bir rekabet var ve tüketicide para yok” ifadelerini kullandı.

“MARKETÇİLER BATMA NOKTASINA GELDİ”

Nizam, peşin para olmadan temel gıda alamadıklarını, elektriğe yapılan zamlardan sonra marketçilerin batma noktasına geldiğini söyledi.

Sektörlerin barış ve uzlaşı içinde hareket etmesi gerektiğini ifade eden Nizam, “Hepimiz aynı gemideyiz, gemi batarsa hepimiz gideceğiz. Tek başına kurtuluş yok” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ