Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Mahkeme salonunda saldırgan tavırlar sergiledi

Mahkeme salonunda saldırgan tavırlar sergiledi
  • KKTC
  • 10 Nisan 2020

Girne’de meydana gelen kasti hasar meselesi ile ilgili olarak suçüstü tutuklanan zanlı Abdukkarım İbrahim, mahkeme salonunda saldırgan tavırlar sergiledi. Zanlı, yüzündeki maskeyi fırlatıp yere savurdu ve kazağını çıkarmaya yeltendi. Polis, savcı, avukat ve tercüman aracılığıyla sakinleştirilmeye çalışılan zanlı, güçlükle sakinleştirildi ve duruşma kaldığı yerden devam ederek zanlı aleyhinde 3 gün tutukluluk alındı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Hüseyin Soyel olayla ilgili bulguları aktardı. Soyel, zanlı Abdukkarım İbrahim’in 08.04.2020 tarihinde Girne’de meydana gelen ‘Kast Hasar, Tecavüz-i Alet Taşımak ve Rahatsızlık suçlarından methaldar olduğunu belirtti. Soyel, 08.04.2020 tarihinde saat 09.00 raddelerinde Girne’de sakin Abdukkarim İbrahim’în; Gold Tower Apartmanı No:25 Girne adresindeki misafir olarak bulunduğu daire içerisindeki 1 adet 3 kişilik,2 adet tek kişilik koltuğun döşemelerini makas ile kesip yine konu dairenin banyo kısmındaki alçıpan tavanı eliyle yumruk atmak suretiyle kırıp hasara uğrattıktan sonra konu apartmanın giriş kısmındaki malzeme deposunun giriş kapısını tekme atmak suretiyle kırıp tasarrufundaki alümiyumdan mamul sopa ile apartmanın bodrum katındaki araç park alanı içerisinde park halinde bulunan NG 736 plakalı BMW 520 i marka salon aracın ön ve arka camına, MT 707 plakalı aracın ön ve arka camına, ZRK 677 plakalı Ford Fiesta marka salon aracın ön camina, ZRK 656 plakalı Ford Focus marka salon aracın ön camına ve MG 189 plakalı BMW 316 i marka salon aracın ön camına vurmak suretiyle kırıp hasara uğratarak toplam 34 bin 400 TL hasarın meydana gelmesine sebep olduğunu mahkemeye aktardı. Polis, aynı gün zanlının Girne’de Semih Sancar Caddesi üzerinde bağırıp çağırarak rahatsızlık yaptığı bir esnada tespit edilerek suçüstü hali gereği tutuklandığını belirtti. Polis, zanlı Nijerya uyruklu olup Girne Amerikan Üniversitesi Havacılık bölümü 4.sınıf öğrencisi olduğunu ve Girne’de ikamet ettiğini söyledi. Polis, zanlı aleyhine başlatılan tahkikatın devam ettiğini belirterek, zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ