Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Laboratuvarlar antijen parası isterse bize bildirin”

“Laboratuvarlar antijen parası isterse bize bildirin”

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, Kıbrıs Postası TV’de katıldığı bir programda aşılıların yapacağı antijen testlerinin devlet tarafından karşılanacağını ifade ederek hiçbir aşılıdan antijen test için ücret talep edilemeyeceğini vatandaşların ücret talep edilmesi durumunda Sağlık Bakanlığı’na bildirmelerini istedi. Üstel, bu laboratuvarlar hakkında yasal işlem başlatılacağını belirtti.

PCR test zorunluluğunun kaldırılması konusuna açıklık getiren Sağlık Bakanı Üstel, zorunluluğun kaldırılmasındaki amacın antijen testlerinin daha pratik, maliyetinin düşük olmasından kaynaklandığını ifade etti.

“ANTİJEN TESTLERNDEN ÜCRET TALEP EDEN SAĞLIK KURULUŞLARINA SORUŞTURMA BAŞLATACAĞIZ”

Alınan yeni kararla, aşılıların yapacağı antijen testlerini devletin karşılayacağını söyleyen Üstel, bazı sağlık kuruluşların antijen testleri için aşılı kişilerden üret talep ettiği yönündeki haberlerle ilgili, “Ücret talep eden olursa, bize bildirsinler, soruşturma başlatacağız” dedi.

“PARA TALEP EDEN SUÇ İŞLEMİŞTİR”

Sağlık Bakanlığı ile sözleşmeli olan tüm laboratuvar ve sağlık kuruluşlarının, aşılı kişilerden antijen test karşılığında ücret talep etmesinin yasak olduğunu yineleyen Üstel, “Para talep eden hata yapmıştır, suç işlemiştir. Hem benimle protokol imzalayacaksın, hem de sana gönderdiğim vatandaşımdan ücret talep edeceksin. Bu yanlıştır. Eğer başına böyle bir şey gelen varsa, bize faturasıyla müracaat etsinler, biz o merkeze soruşturma başlatacağız” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ