Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Zaroğlu: “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tanınmalıdır”

Zaroğlu: “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tanınmalıdır”

Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu, 20 Temmuz Mutlu Barış Harekatı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Zaroğlu mesajında şunları kaydetti;

“20 Temmuz Mutlu Barış Harekatı Kıbrıs Türkü’nün yarım asırdır vermiş olduğu özgürlük mücadelesinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti ile taçlandırılmasının dönüm noktasıdır ..

15 temmuz faşist Rum darbesi,
Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin garantörlük hakkını kullanması neticesinde durdurulmuş, adada bulunan hem Türklere hem Rumlara Barış getirerek, özgürlük ve güven ortamı Yeniden oluşturulmuştur ..

Kıbrıs Türk halkı geçmişte yaşamış olduğu insanlık dışı saldırı ve kan donduran katliamlara rağmen yapıcı yaklaşımını sürdürerek, Kıbrıs’ta iki halkın siyasi eşitliğe dayalı, Türkiye’nin etkin ve fiili garantisi çerçevesinde, iki kesimli bir çözüm içeren anlaşmaya herzaman sıcak bakmıştır fakat aynı yapıcı yaklaşım Kıbrıs Rum yönetimi tarafından sergilenmemistir ..

2004 yılında yapılan Annan Planı referandumunda Abd, Ab ve Bm tarafından aldatılan Türkler referandumda evet demiş, akabinde cezalandırılmıstır ..
Hayır diyen Rumlar ise Ab’ye alınarak Ödüllendirilmistir ..

Tarihte yaşanılan bu durumlar asla unutulmamalıdır !

Yüce Türk Ulusunun bir parçası olan ve Türkiye Cumhuriyeti gibi güçlü bir Anavatana sahip olan bizler için geleceğimizi kurtarmanın tek yolu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak, Devletimizi sonsuza dek yaşatma azim ve kararlılığında olmaktır ..

20 temmuz tarihi önemli bir muhasebe fırsatıdır .. herkes gözünü açmalı, yanı başımızda bir Anavatanı olmayan Filistinde öldürülen masum çocukları ve bu masum çocukların acı çığlıklarını derin bir sükut ile karşılayan hür dünya ülkelerini görmelidir ..

Her türlü tanımazlık, izolasyon, baskı ve zorluğa rağmen
47 yıldır onurlu bir duruş ve direnç gösteren, devletini geliştirmiş, vatanını inkişaf etmiş, inançlı ve özgür Kıbrıs Türk halkı
artık tüm dünyadan hakkettiği saygıyı görmeli ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tanınmalıdır ..

Bu duygu ve düşüncelerle, Bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, Birlik ve bütünlüğümüzün simgeleri olarak gönlümüzde yaşayan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor ve milletimizin
20 Temmuz Baris ve Özgürlük bayramını tebrik ediyorum ..

Saygılarımla”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ