Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Külliye inşaat alanında belediyenin hiçbir aracı veya hiçbir personeli görev yapmadı”

“Külliye inşaat alanında belediyenin hiçbir aracı veya hiçbir personeli görev yapmadı”

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Cumhurbaşkanlığı ve Cumhuriyet Meclisi Yerleşkesi (Külliye) projesine yönelik sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu.

LTB Başkanı Harmancı, “Seçim dönemi oluşan manipülasyonlara eskiden çok alışık değildim ama artık bunları her ne kadar kendim yapmamaya özen ve dikkat göstersem de bunların bu ülke siyasetinde yeri olduğunu gayet net biliyorum” ifadelerini kullandı.

Harmancı, külliye inşaat alanında belediyenin hiçbir aracı veya hiçbir personelinin görev yapmadığını belirterek, “Böyle bir görev yapılırsa bu bir disiplin suçudur. Belediyenin yasal işlem sürecinde olduğu bir alanda belediye görev yapmaz” dedi.

Harmancı, şöyle devam etti:

“Bir örnek daha vermek isterim. Belediyemizde çalışan mevsimlik işçi arkadaşlarımız var. Kendileri çok doğal olarak kadroya alınmayı talep ederler. Bende her defasında aynı şeyleri söylerim: ‘sizi kim kadroya alacağım derse yalan söyler sizin hayallerinizle oynar mevcut yasa değişmediği sürece ve belediye gelirlerinin personel giderlerine oranı yüzde ellinin altına inmedikçe bu mümkün değildir.”

Harmancı, “Aralık’ta seçim var, ben aynı şeyi söylemeye devam edeceğim ama lütfen tüm arkadaşlardan ricam kimseyi ekmeğini kullanarak manipüle etmeye çalışmayın. Ben doğru bildiklerimi söylemekten şaşmayacağım” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ