Kudret Özersay, Arıklı ailesinden bir kişiye hakaret davası açıyor

Kudret Özersay, Arıklı ailesinden bir kişiye hakaret davası açıyor

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Ulaş Barış’ın hazırlayıp sunduğu ‘Gündem’ adlı programa konuk oldu.

HP Genel Başkanı Özersay, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ile mal beyanı konusunda aralarında çıkan tartışmayı değerlendirdi.

Özersay, Erhan Arıklı ile aralarında geçen tartışmaya yol açan mal beyanı meselesi ve ‘T’ izinleriyle ilgili olarak Arıklı ailesinden bir kişinin yorumlarda kendisene hakaret ettiğini belirtti. Söz konusu kişiyle ilgili dava girişiminde bulunduğunu kaydeden Özersay, “Eğer seviyeyi korumazlarsa tazminat davası açılır” dedi.

Özersay, meselenin Erhan Arıklı olmadığını, meselenin devletin yasalarına uymama meselesi olduğunu söyledi.

Rüşvet iddialarının ve kara para aklama olaylarının bu dönemde arttığını söyleyen Özersay, “Böylesi bir dönemde mal beyanı meselesi çok kritik” ifadelerini kullandı.

Özersay, görevde bulunanların, bakan konumunda olanların ve siyasilerin, mal beyanlarının Meclis Başkanlığı tarafından yasa gereği ile kontrol edilmesi gerektiğini belirtirken, “Erhan Arıklı bu kadar mal varlığına nasıl sahip olduğunu beyan etmesi gerekiyor” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ