Küçük, özel bireylerin toplumla bütünleşmesi için yapılması gereken çalışmaları anlattı

Küçük, özel bireylerin toplumla bütünleşmesi için yapılması gereken çalışmaları anlattı
  • KKTC
  • 19 Mart 2024 18:03

UBP Milletvekili Hasan Küçük, Meclis’teki konuşmasında özel bireylerin eğitimi, toplumla bütünleşmesi için yapılması gereken çalışmaları anlattı, bu bireylere sahip çıkılmasının önemine dikkat çekti.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Girne Milletvekili Hasan Küçük, “21 Mart Dünya Down Sendrom Günü, Ne Kadar Farkındayız?” konulu güncel konuşma yaptı. Küçük, bugüne bir farkındalık yaratmak amacıyla söz aldığını ifade ederek, Down Sendrom Günü’nde, özel bireylerin ve ailelerin sesi olmayı amaçladığını, eğitim, bakım ve ailelerin önemine vurgu yaptı.

Küçük, “Sevginin en renkli hali” sloganıyla bütünsel bir şekilde özel bireylere karşı toplum olarak farkındalığın ön plana çıkarılmasının önemli olduğunu belirterek, ailelere desteğin önemine vurgu yaptı, özel bireylerin eğitimi, toplumla bütünleşmesi için yapılması gereken çalışmaları anlattı, bu bireylere sahip çıkılmasının önemine dikkat çekti.

Özel eğitim okullarının ziyaret edilmesinin çok önemli olduğunu ifade eden Küçük, çocukların hayallerine sınır konulmamasını istedi, gerçekçi gelecek planlarıyla ve uyumlu eğitim planlarıyla çocukların eğitimine önem verilmesini istedi, “Gelecek çocuklarındır, birer Down Sendromlu dost edinin, yalan nedir bilmezler, biz olalım hep birlikte olalım” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ