KTTO Meclisi, muhaceret affına karşı çıkma kararı aldı

KTTO Meclisi, muhaceret affına karşı çıkma kararı aldı
  • KKTC
  • 6 Haziran 2024 13:38

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Meclisi, hükümet tarafından hazırlanan ve geniş kapsamlı bir Muhaceret Affı’nı öngören yasa tasarısına karşı çıkma kararı aldı.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Meclisi, dün akşamki toplantısında, hükümet tarafından hazırlanan ve geniş kapsamlı bir muhaceret affını öngören yasa tasarısına bütünüyle karşı çıkma kararı aldı.

KTTO Meclisi’nde konu hakkında görüş bildiren üyeler, afların hiçbir uygulamayı iyileştirmediğini, tam tersine af beklentilerini artırarak kurallara uymamayı teşvik eder hale geldiklerini belirterek özellikle çalışma hayatında kaçak çalışmanın önlenmesi için kuralların gerektiği şekilde uygulanmasının önemine dikkat çektiler.

KTTO Meclis üyeleri, yurtdışından gelerek KKTC yasalarını ihlal eden kişilere gösterilen toleransın KKTC’yi adeta bir suç cennetine çevirdiğini de belirterek asayiş sorunlarının halkın yaşamıyla birlikte ekonomik hayatı da tehdit eder hale geldiğini ve kaçak çalışanların her birkaç yılda bir affedilmesi anlayışının asayişin sağlanması bakımından da ciddi bir zayıflık oluşturduğunu vurguladılar.

KTTO Meclis üyeleri, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Yönetim Kurulu’nun af yasa tasarısının geri çekilmesi amacıyla hükümet nezdinde gerekli girişimleri yapmasını oy birliği ile karara bağladılar.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ