Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KTSO ile RDÜ arasında işbirliği protokolü

KTSO ile RDÜ arasında işbirliği protokolü
  • KKTC
  • 07 Eylül 2021

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) ile Rauf Denktaş Üniversitesi (RDÜ) arasında bugün işbirliği protokolü imzalandı. Protokole imzayı oda adına Başkan Ali Kamacıoğlu üniversite adına ise Rektör Prof.Dr.Hasan Ali Bıçak koydu.

Protokolün amacı, öğrenciler için odaya üye firmalarda staj imkânları ve iş fırsatları yaratmak, piyasanın ihtiyaçları doğrultusunda öğrencilerin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesini sağlamak, piyasanın ihtiyaç duyduğu konularda ortak eğitim faaliyetleri ve sosyal etkinlikler düzenlemek, bilgi, deneyim yönünden sektör ve eğitim kurumlarının paralelliğini sağlamak şeklinde belirlendi.

İmza öncesi bir araya gelen, oda ve üniversite yetkilileri, eğitim ve sanayi işbirliğinin ülke kalkınmasında önemine vurgu yaptılar. Oda Başkanı Ali Kamacıoğlu, ülke kalkınması için bir bütünlüklü işbirliğine ihtiyaç duyulduğuna işaret ederek, “Aslında tüm sektörler bir birine bağlıdır ve bir birini tamamlar. İyi eğitim kaliteli ve verimli üretimin devamıdır. Bu nedenle sanayi üniversite işbirliğinin önemi oldukça büyüktür” dedi.

Rektör Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak ise, üniversite olarak her zaman kaliteli eğitimi hedeflediklerini dile getirerek, “Odanızın Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin özellikle pandemi öncesi eğitim faaliyetlerini yakından takip ediyordum. Oldukça güzel işler başardığınızı biliyorum. Bunun devamında bizim de katkımızın olmasını gönülden istiyoruz” diye konuştu.

Her iki kurum arasında yapılan protokol imza etkinliğinin ardından Rektör Bıçak Oda Başkanı Kamacıoğlu’na üniversitenin adını taşıyan merhum Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın küçük bir büstünü hediye etti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ